Piłkarz Kurt Zouma ma problemy po tym jak znęcał się nad swoim kotem. Nie skończyło się tylko na karze finansowej… Adidas zerwał umowę sponsorską z Francuzem.

Afera zaczęła się po tym jak w sieci pojawił się film, na którym zawodnik angielskiego klubu West Ham United maltretuje zwierzę.

Kurt Zouma znęcał się nad kotem. Piłkarz w ogniu krytyki

Kilka dni temu Kurt Zouma pojawił się na ustach całego środowiska piłkarskiego w Anglii i nie tylko. W internecie pojawił się film, na którym piłkarz zespołu West Ham brutalnie traktuje swojego kota, rzucając i kopiąc zwierzę. Na reakcję ze strony opinii publicznej nie trzeba było długo czekać.

Klub nałożył na Francuza karę finansową w wysokości 250 tys. funtów, z kolei jedna z organizacji zajmujących się dobrostanem zwierząt – RSPCA [Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals] – odebrała piłkarzowi koty. Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie Kurt Zouma “wyraził skruchę i zaakceptował karę”. Obie strony zgodziły się, że kwota zostanie przekazana na rzecz instytucji zajmującej się zwierzętami.

Zawodnik przeprosił już za swoje czyny. “Nie ma usprawiedliwienia dla mojego zachowania. Bardzo przepraszam każdego, kto poczuł się urażony tym filmem. Zapewniam wszystkich, że nasze dwa koty są całkowicie zdrowe, kochane i szanowane przez całą rodzinę” – przekazał.

Olejek marchewkowy – najlepsze, co możesz dać swoim włosom, jeśli chcesz przyspieszyć ich porost

Kurt Zouma w tarapatach. Adidas zrywa umowę sponsorską

Kara ze strony WHU i odebranie zwierząt przez RSPCA to nie jedyne reperkusje jakie spotkały 48-krotnego reprezentanta Francji. Kurt Zouma musiał się pogodzić z tym, że Adidas zerwał umowę sponsorską z piłkarzem.

“Zakończyliśmy nasze dochodzenie i możemy potwierdzić, że Kurt Zouma nie jest już sportowcem Adidas” – napisano w komunikacie niemieckiej marki.

Dodatkowo konsekwencje dotknęły West Ham United. Współpracę z klubem zawiesiła marka Vitality.