Rowi Singh to australijska makijażystka i influencerka indyjskiego pochodzenia, która z powodzeniem prowadzi swój kanał na YouTube, gdzie publikuje makijażowe tutoriale. Prężnie działa także na Instagramie, na którym śledzi ją prawie 130 tysięcy użytkowników. Szerszą rozpoznawalność przyniosła jej seria makijaży inspirowanych księżniczkami Disneya.

CI MĘŻCZYŹNI SIĘ MALUJĄ! ROBIĄ TO LEPIEJ NIŻ NIEJEDNA KOBIETA

Bycie księżniczką jest marzeniem niemal każdej małej dziewczynki – chciałybyśmy nosić kolorowe suknie balowe, piękne tiary i mieć równie szalone przygody zwieńczone szczęśliwym zakończeniem.

Australijska influencerka postanowiła wcielić marzenia w życie i za pomocą makijażu i odpowiedniej charakteryzacji, stylizuje się na swoje ulubione postacie. Jednak jej działanie ma na celu coś jeszcze… poprzez media społecznościowe stara się zwrócić uwagę na problem dyskryminacji kulturowej oraz promować kulturę wschodu. Z tego względu, jej makijaże zawsze nawiązują stylem i kolorem do kultury jej indyjskich przodków.

NATALIA SZROEDER W NIEDOPASOWANYM MAKIJAŻU. TWORZY NOWY TREND?

Jak powiedziała Singh w rozmowie z popsugar.com, kiedy była małą dziewczynką, bardzo brakowało jej tego, że żadna z kultowych bohaterek Disneya nie wyglądała tak jak ona.

Różnorodność w filmach Disneya jest ważna, ponieważ kształtuje postrzeganie mniejszości nie tylko przez innych, ale także … samych siebie. Widzenie siebie na ekranie … mówi, że kobietom o innym kolorze skóry też może zdarzyć się coś tak fantastycznego. To świadczy o tym, że „doświadczenie Kopciuszka” nie jest selektywne.

Kiedy byłam dzieckiem, Disney był dla mnie fantastyczny i ekscytujący, ale zawsze mi czegoś brakowało — żaden z bohaterów nie wyglądał tak jak ja.

Singh postanowiła to zmienić, prezentując kultowe już postacie w nieco innym wydaniu – dzięki niej możemy zobaczyć jak prezentowałyby się księżniczki w wersji indyjskiej. To piękne doświadczenie, które nie tylko popularyzuje kulturę Indii, ale także uczy nas szacunku do innych ras.

NAZYWALI JĄ WIEDŹMĄ. PRZESTALI, KIEDY ZOBACZYLI JĄ PO WIZYCIE U MAKIJAŻYSTKI

Singh nie poprzestaje jednak tylko na odwzorowywaniu makijaży. Pod każdym postem stara się podkreślić role księżniczek, powierzchownie ocenianych przez pryzmat urody. Influencerka uważa, że każda księżniczka jest „o wiele silniejsza niż się ją postrzega”.

Kopciuszek była ofiarą przemocy, która wybrała życzliwość i optymizm, by walczyć ze swoją sytuacją. Wykorzystała własną siłę i kreatywność, by się uratować. Jej fantazje i wyobrażenie były wyrazem siły, a nie bezmyślności.

Makijażystka wcieliła się już w Bellę, Kopciuszka a nawet Ariel.