Księżniczka Małgorzata była młodszą siostrą królowej Elżbiety II. Odeszła w 2002 roku, 20 lat wcześniej niż monarchini. Pochówek księżniczki złamał długoletnią królewską tradycję.

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku w zamku Balmoral w Szkocji. Miała 96 lat. Monarchini została pochowana obok swojego męża, księcia Filipa w Krypcie Królewskiej w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. W kaplicy spoczywają także inni, wysocy rangą, członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Wśród nich są: ojciec królowej Elżbiety II Jerzy VI, Królowa Matka oraz księżniczka Małgorzata. Siostra królowej aby móc spoczywać obok ukochanej rodziny musiała zdecydować się na pewne zmiany w pochówku.

Były pracownik rodziny królewskiej wyjaśnia dlaczego nikt z Pałacu Buckingham nie komentuje książki księcia Harry’ego

Księżniczka Małgorzata: gdzie została pochowana

Aby móc dzielić miejsce ostatecznego spoczynku z rodzicami i siostrą Małgorzata musiała podjąć decyzję o kremacji. Okazuje się, że byłoby to niemożliwe, gdyby została pochowana w trumnie. Została skremowana w krematorium w Slough.

Zaskakujące szczegóły ze ślubu księżniczki Anny, o których wie bardzo mało osób

Małgorzata Windsor zmarła w 2002 roku w wieku 71 lat. Prochy księżniczki złożono w Krypcie Królewskiej obok byłych monarchów. Od 2022 roku rodzina ponownie połączyła się w miejscu pochówku wraz z księciem Filipem, księciem Edynburga. Dalsi członkowie rodziny królewskiej są pochowani w Królewskim Mauzoleum we Frogmore. To m.in. miejsce spoczynku królowej Wiktorii i księcia Alberta.