Wspaniałe krainy położone w zakamarkach wyobraźni, romantyczne historie poprawiające humor, lub wciągające do bólu fakty. Czy bliskiej osobie można podarować coś lepszego? Oczywiście, że nie. Książki pod choinką zawsze sprawiają radość. Przed Wami lista wspaniałych książek, które uszczęśliwią zarówno zaawansowanych czytelników, jak i tych, którzy po książkę sięgają rzadko. Pamiętajcie, że nawet trzydzieści stron przeczytanych każdego dnia zmniejsza stres i uszczęśliwia. To udowodnione naukowo. Dodatkowo nie zapominajmy, że stan czytelnictwa w Polsce od lat utrzymuje się na dramatycznym poziomie. W 2019 roku tylko 39% Polaków zadeklarowało przeczytanie zaledwie jednej książki. Warto to zmienić.

Tatuaże inspirowane książkami. Niezwykłe propozycje

Joga Piękna
1

Joga Piękna

Marta Kucińska

44,90 zł

Kup teraz

Marta Kucińska, konsultantka ajurwedy oraz twórczyni bloga Joga Piękna, stworzyła autorską, holistyczną metodę pozwalającą naturalnymi metodami zadbać o zdrowy i świeży wygląd. Łączy w niej ćwiczenia mięśni twarzy z treningiem oddychania, elementami diety czy nauką świadomej mimiki. Dzięki praktykowaniu Jogi Piękna obdarowana przez ciebie osoba zredukuje zmarszczki, zlikwiduje podwójny podbródek, poprawi owal twarzy, a nawet do pewnego stopnia zmieni jej wygląd poprzez uwydatnienie kości policzkowych czy ust. Książka ta, to idealny prezent pod choinkę!

Książki pod choinką - Miłość u Tiffany'ego
2

Miłość u Tiffany’ego

Karen Swan

30,01 zł

Kup teraz

„Miłość u Tiffany’ego” to historia zdradzanej przez męża Cassie, która porzuca swoje dotychczasowe życie prowincjonalnej pani domu i z pomocą trzech przyjaciółek odkrywa zupełnie nowy świat i nową siebie. Pośród uroków największych wielkomiejskich metropolii. „Miłość u Tiffany’ego” to nie tylko pełna emocji opowieść o narodzinach nowego uczucia, ale również fascynująca podróż po ulicach Nowego Jorku, Paryża i Londynu oraz niepowtarzalna okazja, by wspólnie z Cassie odkryć kulisy biznesu modowego.

Moje życie jest moje
3

Moje życie jest moje

Remigiusz Ryziński

29,32 ZŁ

Kup teraz

Książka, którą przeczytałam jednym tchem. Oczekiwanie na każdą kolejną stronę było torturą, ale jakże przyjemną. Moje życie jest moje to opowieść o wolności i pożądaniu wykraczających poza granice konwenansu. Mocna, intymna i szczera, wprowadzająca w doświadczenie ciała i seksu, który pochłania, zawłaszcza, a czasem niszczy. Historia o tym, kim chcielibyśmy być lub kim w swoich najskrytszych marzeniach i fantazjach naprawdę jesteśmy. "Bohaterki i bohaterowie Ryzińskiego pokazują, jak w odważnym seksie objawia się to, co najbardziej ludzkie: namiętność, egocentryzm, zachłanność, a także żarliwa, niekiedy bolesna miłość. I że wyzwolenie seksualne bywa najważniejszym wyzwoleniem życiowym."

Poradnik pozytywnego myślenia
4

Poradnik pozytywnego myślenia

Matthew Quick

25,83 zł

Kup teraz

Zapowiedź. Książka dostępna w sprzedaży od przyszłego tygodnia. Podnosząca na duchu powieść o miłości i szaleństwie. Bestseller „New York Timesa”, którego adaptacja filmowa z Bradleym Cooperem i Jennifer Lawrence została nagrodzona Oscarem. Pat Peoples wie, że życie nie zawsze idzie zgodnie z planem, ale jest zdeterminowany, by jego wróciło na właściwy tor. Po pobycie w zakładzie psychiatrycznym wprowadza się do rodziców i próbuje żyć zgodnie ze swoją nową filozofią: osiągnąć sprawność fizyczną, być życzliwym i zawsze myśleć pozytywnie. Z całego serca marzy też, by pojednać się ze swoją żoną Nikki.

Wędrowny zakład fotograficzny
5

Wędrowny zakład fotograficzny

Agnieszka Pajączkowska

37,72 ZŁ

Kup teraz

Twórczość Agnieszki Pajączkowskiej jest mi bliska, ponieważ spełnia jedno z moich największych marzeń. Myśl o wędrówce z aparatem po polskich wsiach tkwi w mojej głowie od lat. Autorka książki mieszkała w starym Volkswagenie i prowadzi Wędrowny Zakład Fotograficzny. Jeździ od wsi do wsi i robi zdjęcia, które oddaje za historie. Reportaż ten jest zapisem niezwykłych spotkań, opowieścią o przesiedleniach, uzdrowicielkach i osobistych historiach.

To jest wojna
6

To jest wojna

Klementyna Suchanow

44,99 zł

Kup teraz

Książka opowiada o źródłach tego ciemnego, fundamentalistycznego nurtu, śledzi, kto za nim stoi. Klementyna Suchanow, autorka m.in. głośnej biografii Witolda Gombrowicza, dowodzi, że tu nic nie dzieje się przypadkiem, a kobiece ciała stały się dziś przedmiotem wielkiej politycznej rozgrywki o losy świata. Równolegle „To jest wojna” opowiada historię międzynarodowego buntu kobiet. To pisany na gorąco dziennik protestów, najnowsza historia feminizmu, który narodził się na nowo w Czarny Poniedziałek 3 października 2016, kiedy Polki, przerażone pomysłem karania za aborcję, wyszły na deszczowe ulice, by walczyć o swoje prawa. A potem szybko okazało się, że muszą tak naprawdę walczyć o wszystko.

Dash i Lily
7

Dash i Lily

David Levithan , Rachel Cohn

28,27 zł

Kup teraz

Na podstawie tej powieści powstał serial na Netflixie! To pełna wdzięku romantyczna historia z książkami i świątecznym Nowym Jorkiem w tle. Szesnastoletnia Lily zostawia czerwony notatnik pełen wyzwań na półce w swojej ulubionej księgarni. Notes czeka na odpowiedniego chłopaka, który odważy się podjąć grę. Okazuje się, że to właśnie ciekawski, lekko cyniczny Dash nie boi się zagadek.

Polak sprzeda zmysły
8

Polak sprzeda zmysły

Konrad Oprzędek

24.50 ZŁ

Kup teraz

Opisując tę książkę, oddajmy głos autorowi. Oto fragment książki "Polak Sprzeda Zmysły": Od dwóch lat jej intymny zapach roznosi się po Polsce. Za pośrednictwem poczty i paczkomatów dociera do wielkich aglomeracji, małych miasteczek i wsi. Wieczorami, gdy światła w sypialni rodziców gasną, Justyna loguje się na wirtualnym targu. Prowadzi tam kramik z używanymi majtkami. Ogłasza:
"Idealne dla fanów kobiecego zapaszku! Do wyboru, do koloru: szafirowe, beżowe, amarantowe. Tylko czterdzieści złotych za sztukę!"
Pod kramik natychmiast zlatują się klienci. Dwudziestolatka nie widzi ich twarzy, ale wyobraża sobie przyspieszające od pożądania oddechy, kiedy ich podkręca.
„Figi i stringi w różnych wzorach. Na każdej parze zapach blond studentki: jedno-, dwu- lub trzydniowy".
Podrażnione zmysły doprowadzają klientów do szaleństwa.

Wszyscy jesteśmy cyborgami
9

Wszyscy jesteśmy cyborgami

Michał R. Wiśniewski

29,32 ZŁ

Kup teraz

"Wchodząc w XXI wiek Polska – jak i cały świat – stała się areną cyfrowej rewolucji. Komputery z fantastycznych wizji przeobraziły się w przedmioty codziennego użytku. Bezgłośny światłowód wyparł skrzeczące modemy, a pokolenie MTV, zbiorowy umysł zjednoczony przed telewizorem, ustąpiło przed pokoleniem Neo, cyborgami połączonymi z komputerami – i sobą nawzajem. Miłość, polityka, kultura, media – globalna sieć odmieniła wszystko. Internet stał się „miejscem”, w którym żyjemy, bawimy się, kochamy, walczymy i nienawidzimy. Czytamy fake newsy, tweetujemy, share’ujemy kontent, lajkujemy… Stanowimy konglomerat umysłów, ciał i maszyn.

Wszyscy jesteśmy połączeni. Wszyscy jesteśmy cyborgami. "

5
10

Marek Edelman: Bóg śpi

Witold Bereś i Krzysztof Burnetko

25,94 zł

Kup teraz

Poruszająca, mądra lektura. Dla każdego, bez względu na światopogląd. Zapis rozmów, które Witold Bereś i Krzysztof Burnetko prowadzili z Markiem Edelmanem, ostatnim przywódcą powstania w getcie warszawskim. Rozmawiali o Bogu i religii z człowiekiem niewierzącym, boleśnie doświadczonym przez życie, a jednocześnie uchodzącym za autorytet moralny. Edelman zapytany o wiarę powiedział, że Boga wymyślili sobie ludzie jako pewnego rodzaju protezę – jak jest ciężko, to człowiek próbuje się wspierać myślą o Bogu, sprawiedliwości.

Autorzy pytają o sens i wartość wszystkich przykazań, wspólnie z Edelmanem analizując je w trudnych i niejednoznacznych kontekstach. Dając przykłady ze swego życia, Edelman tłumaczy, co, dlaczego i kiedy jest najważniejsze.

Światy równoległe
11

Światy równoległe

Łukasz Lamża

29,32 ZŁ

Kup teraz

Doskonała przeprawa przez rozmaite teorie spiskowe, pomysły na nowy świat i tezy samozwańczych ekspertów. Fantastyczna próba wyjaśnienia zagadnień takich jak audiofilia ekstremalna, homeopatia, czy powiększanie piersi w hipnozie. Jeśli kiedykolwiek zderzyliście się z tematem (algorytmy na pewno o to zadbały) płaskiej Ziemi, antyszczepionkowców lub wzięliście udział w dyskusji, w której ktoś twierdził, że globalne ocieplenie nie istnieje, książka ta zdecydowanie wyjaśni szereg waszych wątpliwości. "Dziennikarz naukowy Łukasz Lamża brawurowo prowadzi nas przez krainę szarlatanerii, meandry pseudonauki i szczyty teorii spiskowych. Wiedza i dociekliwość autora oraz próba zrozumienia oponentów składają się na fascynujący alfabet pseudonauki, a zmierzenie się z najbardziej gorącymi zagadnieniami to świetny sposób na poznanie obiektywnej, naukowej prawdy."

Jak znaleźć czas na czytanie? 10 pomysłów