Od dzisiaj na Netflixie dostępne są pierwsze trzy odcinki serialu dokumentalnego „Harry i Meghan”. Produkcja ma pobić konkurencję na łopatki. W jednym z odcinków pojawia się wzmianka o kontrowersyjnym wywiadzie księżnej Diany dla BBC. Jak donosi Daily Mail scena została zawarta w serialu mimo próśb księcia Williama, który stwierdził, że wywiad nie powinien być nigdy więcej emitowany.

Kłamstwo w zwiastunie „Harry i Meghan”. Zdjęcie miało obrazować prześladowanie przez media, a powstało 5 lat przed ich związkiem

Dziennikarz skłonił Dianę do udzielenia wywiadu dla BBC w listopadzie 1995 roku. Lady Di wypowiedziała się w nim na temat romansu swojego męża, księcia Karola, z Camillą Parker Bowles. William w ubiegłym roku powiedział, że wywiad nie powinien być ponownie emitowany po tym, jak dochodzenie BBC wykazało, że został on nagrany przez oszustwo i tylko zwiększył strach i paranoję zmarłej księżniczki po jej rozwodzie z Karolem.

W pierwszym odcinku serialu dokumentalnego „Harry i Meghan”, Harry opowiada o ingerencji mediów w rodzinę królewską. Podczas pokazywania wywiadu Diany dla BBC Harry mówi: „Zwłaszcza ten wywiad do „Panoramy”. Myślę, że wszyscy teraz wiemy, że została oszukana, aby udzielić wywiadu, ale jednocześnie powiedziała prawdę o swoim doświadczeniu”. Fragment wywiadu pokazuje, jak Diana mówi o „onieśmielającym i fenomenalnym” zainteresowaniu prasy jej życiem i rodziną.

Oficjalne dochodzenie BBC w 2021 roku wykazało, że dziennikarz działał w „podstępny” sposób i sfałszował dokumenty, aby zabezpieczyć wywiad z Dianą, w którym również wygłosiła niesławny komentarz, że „w tym małżeństwie było nas troje, więc było trochę tłoczno”. W odpowiedzi na dochodzenie książę William powiedział: „Moim zdaniem oszukańczy sposób przeprowadzenia wywiadu w znacznym stopniu wpłynął na to, co powiedziała moja matka. Wywiad w dużym stopniu przyczynił się do pogorszenia relacji moich rodziców i od tego czasu zranił niezliczone osoby. BBC postanowiło, że nigdy więcej nie wyemituje tego wywiadu.

Wskazówki astrologów na najbliższe dni. Pomogą przetrwać trudny czas