Uroczysta koronacja króla Karola III odbędzie się 6 maja. Pałac Buckingham jest w trakcie przygotowań, a coraz więcej szczegółowych informacji trafia do opinii publicznej. Niedawno ujawniono, że wnuk monarchy, książę George, odegra bardzo ważną rolę w wydarzeniu koronacyjnym.

Brytyjskie media sądzą, że książę Harry powinien zapomnieć o „ciepłym przyjęciu” ze strony rodziny królewskiej podczas koronacji Karola III

Jaką rolę otrzyma książę George podczas koronacji Karola III?

Rodzina królewska udostępniła na oficjalnym koncie w mediach społecznościowych zdjęcie zupełnie nowego portretu króla Anglii i jego żony, Camilli Parker Bowles (75 l.) . Wraz z nową publikacją ujawniono również więcej szczegółów dotyczących zbliżającej się koronacji Jego Królewskiej Mości.

Karol III obawia się, że Kate Middleton przyćmi jego uroczystą koronację

Najstarszy syn księcia Williama (40 l.), książę George (9 l.), wcielą się w rolę honorowego pazia. Zazwyczaj funkcję tę pełnią starsi chłopcy, w tym przypadku postanowiono jednak odejść od reguły i zrobić wyjątek. Król pragnie pokazać w trakcie ceremonii koronacji linię sukcesji, jego naturalnych spadkobierców wyjaśnił anonimowy pracownik brytyjskiego dworu w rozmowie z The Sun. Dodał także, że mimo młodego wieku książę Jerzy jest wie już, jaka spoczywa na nim oraz na jego rodzinie.

Córka księcia Harry’ego i Meghan Markle ochrzczona w Kalifornii. Nikt z rodziny królewskiej nie przyjechał na uroczystość

Do młodego księcia (drugiego w kolejce do tronu) dołączą także inni paziowie, w tym trzej wnukowie Bowles. Krótko po ogłoszeniu tej wiadomości rzecznik Pałacu Kensington powiedział w rozmowie z People: Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani rolą księcia George’a w koronacji, to będzie niesamowicie wyjątkowy moment. Rzecznik pary królewskiej dodał, że rodzice Jerzego są bardzo podekscytowani i zachwyceni, że otrzymał rolę pazia honorowego. To coś, nad czym bardzo długo się zastanawiali, a ostatecznie nie mogą się doczekać jego pierwszej funkcji pełnionej podczas oficjalnych uroczystości.