Królowa Elżbieta odsłoniła kurtynę na finanse brytyjskiej rodziny królewskiej. Pałac Buckingham opublikował roczne sprawozdanie finansowe za lata 2020 – 2021 zwane Sovereign Grant Report. To fundusz przeznaczony na wspieranie oficjalnych obowiązków królowej i utrzymanie wszystkich pałaców królewskich. Zgodnie z oficjalną stroną internetową, sprawozdanie obejmuje również kwotę na sfinansowanie dziesięcioletniej konserwacji Pałacu Buckingham, gruntownego remontu i podstawowych usług budowlanych, w tym okablowania elektrycznego, rurociągów, kotłów i generatorów.

Prawda na temat relacji Kate Middleton i Camilli Parker Bowles

Królowa Elżbieta opublikowała sprawozdanie finansowe

Raport jest bardzo obszerny. Jest w nim jednak element dotyczący Meghan Markle i księcia Harry’ego, który wyróżnia się na tle pozostałych, dość oczywistych danych. Szczegółowe zestawienie obejmuje wpłatę na kwotę 2,4 miliona funtów od księcia i księżnej Sussex. Chodzi o zwrot pieniędzy za „wydatki poniesione na remont Frogmore Cottage, z których większość została uznana za dochód.

Frogmore Cottage to dom w Wielkiej Brytanii, w którym wraz z synem mieszkali byli członkowie rodziny królewskiej przed przeprowadzką do USA . W momencie oficjalnego odejścia Sussexowie wyjaśnili, że zwrócą pieniądze za remonty dokonane w Frogmore. „Płatność pokrywa wszystkie bieżące zobowiązania” – powiedział dziennikarzom Sir Michael Stevens, strażnik królewskich finansów.

Oszałamiająca sukienka z bufiastymi rękawkami. Jest dostępna w 5 kolorach

Królowa Elżbieta i brytyjska rodzina królewska to prawdziwa kopalnia tajemnic, skandali i ciekawostek. Szukasz więcej informacji na ich temat? Poniżej znajdziesz najgorętsze informacje wprost z Wielkiej Brytanii.

Relacja księżnej Diany i Meghan Markle byłaby chłodna. Specjaliści opisali dokładny scenariusz ich znajomości

Imię córki Meghan Markle i księcia Harry’ego budzi kontrowersje. Dlaczego Lilibet oburza opinię publiczną?

Pomnik księżnej Diany ma ukryte znaczenie. William i Harry wydali oświadczenie

Ujawniono treść ostatniego telefonu księżnej Diany przed śmiercią. Niesprawiedliwość łamie serce