Gdy tylko pojawiła się wiadomość, że książę Harry planuje w 2023 roku wydać książkę wspomnieniową, fani i prasa zaczęli spekulować, jakich tematów będzie dotyczyć. Daily Mail donosi, że umowa o wartości 20 milionów dolarów prawdopodobnie będzie zawierać intymną historię reakcji księcia na śmierć matki, a także „kogo obwinia” za tragedię. Na pierwszych stronach gazet pojawiły się plotki o wstrząsie w całej rodzinie królewskiej.

Prawda na temat relacji Kate Middleton i Camilli Parker Bowles

Książę Harry wyda książkę w porozumieniu z rodziną?

36-latek dał swojej rodzinie za oceanem ostrzeżenie, że jego wspomnienia ukażą się w formie książki. Technicznie rzecz ujmując, wcale nie potrzebował na to pozwolenia. Rzecznik ujawnił, że książę Harry rozmawiał ze swoją rodziną, aby poinformować ich o projekcie, a także o jego zawartości. Zapytany o nadchodzącą książkę pałac wyjaśnił: „Każde wyjaśnienie dotyczące książki to pytanie do księcia i księżnej Sussex”.

Królowa Elżbieta mści się na Meghan Markle. Oto jak wygląda królewska wściekłość

„Piszę to nie jako książę, którym się urodziłem, ale jako człowiek, którym się stałem” – napisał w oświadczeniu książę. „Mam nadzieję, że opowiadając moją historię – wzloty i upadki, błędy, wyciągnięte wnioski – mogę pokazać, że bez względu na to, skąd pochodzimy, łączy nas więcej, niż nam się wydaje”.

Książę Harry przekaże dochody z książki na cele charytatywne

Podczas gdy sam zyskał 20 milionów dolarów zaliczki za książkę, pozostałą część pieniędzy przekaże na cele charytatywne, donosi Cosmopolitan. Wydawnictwo opublikowało oświadczenie na temat książki, w którym czytamy: „Książę Harry zaoferuje uczciwy i urzekający portret osobisty, który pokazuje czytelnikom, że kryje się za nim inspirująca, odważna i podnosząca na duchu ludzka historia”. Ponieważ duża część jego historii dotyczy matki i jej tragicznej śmierci, książka prawdopodobnie rzuci nowe światło na historie, które ukazywały się w gazetach.

Profesjonalna pielęgnacja włosów farbowanych w domu? Sprawdź, które kosmetyki ją zapewnią!