Piąty sezon „The Crown”, będzie nieco kontrowersyjny. Ma obejmować ostatnie lata życia księżnej Diany, w tym rozwód z księciem Karolem, relacje z chirurgiem Hasnatem Khanem i Dodim Fayedem, a nawet jej niesławny wywiad z Martinem Bashirem, podczas którego Diana w sensacyjny sposób ujawniła, że jej małżeństwo składa się z trzech osób.

Według The Times długoletnia przyjaciółka Diany Spencer, Jemima Khan, pomagała twórcy serialu Peterowi Morganowi w trudniejszych obszarach życia Diany. Khan zgodziła się wziąć udział w „The Crown” w 2019 roku. Od tego czasu pracuje nad scenariuszem. Khan nigdy nie mówiła publicznie o swojej przyjaciółce.

Po ogłoszeniu decyzji, że historia Diany nie będzie „przedstawiona dokładnie”, była redaktorka „Vanity Fair” zrezygnowała z projektu. Khan zażądała, aby jej „działania zostały usunięte z serii”, a nawet odmówiła wynagrodzenia za pisanie scenariusza. Przyjaciółka Diany zajęła stanowisko w tej sprawie, przy okazji wzbudzając zainteresowanie transakcją księcia Harry’ego z Netflixem.

Sezon 5 The Crown: Elizabeth Debicki w „sukience zemsty” księżnej Diany

Książę Harry krytykowany za milczenie

Według The Sun Jemima Khan opuściła „The Crown” z powodu złego traktowania spuścizny księżnej Diany. Królewscy obserwatorzy błagali księcia Harry’ego o zerwanie więzi z Netflixem. Khan powiedziała, że „historia Diany nie została opowiedziana z takim szacunkiem i współczuciem, jak się spodziewałam”. O co chodzi z umową księcia Harry’ego z platformą?

Książę Sussex ma wielomilionową umowę z gigantem i naciska się na niego, by przynajmniej skrytykował firmę. Królewska ekspertka Angela Levin, zwróciła uwagę, że „Harry milczy na temat Netflixa”. Argumentowała: „powinien zerwać umowę i stanąć w obronie swojej matki”. Dziedzictwo Diany powinno być dla niego ważniejsze niż pieniądze.

Piąty sezon „The Crown” pojawi się w 2022 roku i ujawni najtrudniejsze momentów z życia Diany. Kilkoro jej przyjaciół już wyraziło obawy, jak serial poradzi sobie z ostatnimi latami życia ukochanej księżniczki ludu.

Nawyki, które uchodzą za okropne, ale… świadczą o niesamowitej inteligencji

 

Sonda

The Crown

Oglądałaś poprzednie sezony "The Crown"?