Fani losów rodziny królewskiej oraz filmów zbudowanych na podstawie perypetii brytyjskich księżnych z pewnością zainteresują się nadchodzącą premierą filmu „Spencer”. Nowy film Pablo Larraina o księżnej Dianie już budzi wiele kontrowersji. W rolę Lady Di wcieli się Kristen Stewart. Nie jest to oczywisty wybór, ale reżyser popularnego Filmu „Jackie” jest pewny swojej decyzji. Wygląda na to, że osoby oburzone obsadzeniem amerykańskiej aktorki w roli brytyjskiej księżnej, zmienią zdanie. Jakiś czas temu światło dzienne ujrzały pierwsze zdjęcia z planu i robią one naprawdę duże wrażenie.

Tutorial z TikToka o księżnej Dianie przeraża ludzi. Ta dziewczyna wygląda jak jej bliźniaczka

Kristen Stewart jako Diana

Reżyserowi filmu nie jest obce tworzenie filmów o silnych i wyrazistych bohaterkach. Na swoim koncie ma między innymi nominowane do Oscara filmy „No” oraz wspomnianą wcześniej „Jackie”. W jednym z wywiadów zdradził, że zawsze intrygowała go rodzina królewska i historia ikony jaką niewątpliwie jest księżna Diana. Do produkcji dołączyła bardzo ciekawa osobowość związana z filmem, a mianowicie Steven Knight, twórca serialu „Peaky Blinders” oraz scenarzysta „Siódmego Syna”.

Fabuła filmu Spencer skupia się na rozstaniu księcia Karola i księżnej Diany. Akcja skoncentruje się na trzech burzliwych dniach, które rozegrały się na początku lat 90. Film obejmie czas świąt Bożego Narodzenia w 1992 roku, kiedy Diana wraz z rodziną króleweską przebywała w Sandringam. Fani serialu „The Crow” wiedzą, że już wtedy królowa ludzkich serc miała świadomość, że jej małżeństwo się rozpada i nie zostanie przyszłą królową.

Z informacji podanych w sieci wynika, że premiera filmu odbędzie się jesienią 2021 roku, ale biorąc pod uwagę fakt, że w 2022 roku minie 25 od śmierci Diany, najprawdopodobniej nie ma lepszej daty na premierę tak ważnego filmu.

 

Sonda

Kristen Stewart jako Diana

Obejrzysz film "Spencer"?