Jeśli chodzi o magiczny czas świąt, jedną z najlepszych rzeczy są prezenty, które dostajemy i którymi obdarowujemy naszych najbliższych. Czasami najprostsze sposoby okazują się być najlepszym pomysłem, dlatego upominki, które zrobimy sami rozczulają rodzinę i przyjaciół.

Wkładanie wysiłku we własnoręcznie przygotowany prezent pokaże Twoim najbliższym jak bardzo ich cenisz i z pewnością zapewni Ci tytuł osoby z najbardziej kreatywnym świątecznym prezentem.

ZOBACZ TEŻ: 10 POMYSŁÓW NA STYLOWE I PRAKTYCZNE ŚWIĄTECZNE PREZENTY DLA MAMY

W pierwszej chwili możesz pomyśleć, że to dosyć naiwna propozycja, szczególnie, jeśli do głowy przychodzą Ci tylko naszyjniki z makaronu. Nic z tych rzeczy – mamy dla Ciebie pomysły na kosmetyki DIY, które wyglądają tak dobrze, jakbyś kupiła je w drogerii.

Sól do kąpieli stworzona wyłącznie z naturalnych składników, pełna aromatycznych zapachów to idealny pomysł na zimowy upominek, który dodatkowo jest bardzo łatwy w przygotowaniu.

Potrzebujesz tylko pół szklanki różowej soli himalajskiej i gorzkiej soli (Epsom). Połącz składniki i zalej je kilkoma kroplami ulubionego olejku eterycznego. Wybierz relaksującą lawendę albo energetyzujący zapach cytrusów – w zależności od tego, kto będzie odbiorcą upominku. Jedyne, co jeszcze musisz zrobić to poszukanie pięknego szklanego słoiczka, w którym wręczysz własnoręcznie wykonany prezent.

ZOBACZ TEŻ: MATOWY LAKIER KTÓRY ZROBISZ W 5 SEKUND I INNE SZTUCZKI NA PIĘKNY DOMOWY MANICURE

Pomyśl o tych wszystkich godzinach spędzonych za biurkiem, kiedy Twoja skóra prosi o dodatkową porcję nawilżenia i pobudzenia. Takie marzenia mają pewnie i Twoi najbliżsi – dlatego sprawdź kolejny przepis na łatwą mgiełkę DIY.

Oto, czego potrzebujesz do jej przygotowania: olejek z aloesu, woda różana i wybrany przez Ciebie olejek eteryczny (możesz dodać odrobinę soku z cytryny). To łatwy w przygotowaniu prezent, który również możesz dostosować do upodobań Twoich najbliższych (w końcu znasz ich lepiej niż oni sami). Dodaj zieloną herbatę, by złagodzić podrażnienia skóry, lawendę dla relaksu i spokoju albo olejek różany na lepszy sen.

Dacie się skusić?