W USA robią prawdziwą furorę – popyt na nie jest wręcz ogromny, a ich branża od kilku ładnych lat rozwija się najprężniej spośród wszystkich branż kosmetycznych. Kobiety, które raz ich spróbowały, szaleją wręcz na ich punkcie.

Mowa oczywiście o kosmetykach mineralnych.

Kosmetyki mineralne dopiero wchodzą na polski rynek – nie są więc tutaj jeszcze tak znane, ale zyskały już sobie wierne grono wielbicielek. Dlatego też firm kosmetycznych, specjalizujących się w wyrobie czy dystrybucji kosmetyków mineralnych jest u nas (i będzie) coraz więcej.

Opisywane specyfiki to nic innego, jak czyste mineralne pigmenty, odpowiednio przetworzone do czekającej ich roli – przetworzone bez użycia jakichkolwiek chemikaliów. I na tym właśnie polega ich fenomen.

Wynalezione zostały w USA, jako specyfik dla modnych i zadbanych pań, które poddawszy się zabiegom chirurgii plastycznej (chodzi tu głównie o twarz i dekolt), nie chciały rezygnować z makijażu ani na chwilę. A warto wiedzieć, że po zabiegach typu wstrzykiwanie botoksu czy peelingi chemiczne, zwykłego makijażu nie można stosować, ponieważ podrażnia on wrażliwą skórę. Zatyka też pory, przez co może zniweczyć efekty peelingu.

Kosmetyki mineralne nie podrażniają skóry, nie wywołują też reakcji alergicznej. Mało tego – jako czysta natura wspomagają proces jej odnowy i działają leczniczo. Cameron Diaz, która jest wielką fanką kosmetyków mineralnych twierdzi, że te widocznie pomagają jej w walce z trądzikiem.

Oczywiście kosmetyki, o których wyrażać się można było w samych superlatywach, nie mogły pozostać niezauważone przez resztę potencjalnych klientek. Firmy kosmetyczne zauważyły to w porę i rozpoczęły produkcję na skalę masową.

Makijażu mineralnego nie czuć na skórze, daje więc niesamowicie komfortowe samopoczucie. Jak już wspomniałam – nie podrażnia, nie uczula, za to chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Nie wysusza skóry, a przy tym pozostaje wodoodporny.

I w tym miejscu wypada zadać pytanie Czytelniczkom: Czy wypróbowałyście już kosmetyki mineralne? Jakie są Wasze odczucia? Czy Waszym zdaniem makijaż mineralny faktycznie wart jest polecenia? I jaka firma, obecna na polskim rynku, oferuje produkty najlepszej jakości?

Na koniec jeszcze kilka zdjęć: