Ołów to toksyczny składnik, który jest używany przez wiele marek kosmetycznych podczas produkcji szminek.

Jeśli chcemy uniknąć szkodliwych skutków dla zdrowia musimy unikać naszpikowanych chemią szminek jak ognia. Pomadki jakich marek możemy stosować bez obaw?

The Body Shop

Marka The Body Shop wypuściła jak dotąd najbezpieczniejszą kolekcję szminek. Color Crush Lipstick to według dermatologów naturalna i bezpieczna szminka, która zniewala kolorem i przy okazji zapewnia nawilżenie ust. Do tego pachnie różami!

Clinique Long Last Lipstick

Clinique Long Last Lipstick to całkowicie pozbawiona ołowiu szminka, która utrzymuje nawilżenie ust przez wiele godzin, nawet przy niskich temperaturach. Ponadto zapewnia piękny połysk i właściwości zmiękczające.

Christian Dior Rouge Dior

Marka Dior również stroni od szkodliwego ołowiu i ma w ofercie szminki, które możemy stosować bez obaw. Pomadki marki intensywnie nawilżają usta i mają bardzo szeroką paletę kolorów.

MAC Matte Lipstick

Z toksyn zrezygnowała również marka MAC. MAC Matte Lipstick posiada odżywcze składniki, takie jak olej jojoba, które nawilżają usta. To wszystko bez dodatku ołowiu!

Afterglow Cosmetics

Marka Afterglow Cosmetics nie jest u nas bardzo popularna, ale za to naprawdę godna uwagi. Szminka Organic Lip Love Lipstick zapewnia nawilżenie, kolor, blask i idealny makijaż przez wiele godzin. I możemy stosować ją bez obaw o niezdrowe toksyny.

Czytaj więcej: Najlepsze marki kosmetyczne 2013 roku

5 szminek, które nie mają w sobie chemii (FOTO)

5 szminek, które nie mają w sobie chemii (FOTO)