Okulary parują, ponieważ wydychamy ciepłe powietrze. Osiada ono na zimnych szkłach i skrapla się, przez co zachodzą one mgłą. Dotyczy to nie tylko okularów korekcyjnych, lecz również przeciwsłonecznych.

Co można zrobić?

Aby ograniczyć parowanie szkieł, jedyną skuteczną metodą jest stosowanie produktów, które w składzie mają substancje hydrofobowe. Odpowiadają one za odpychanie wody i znajdziemy je między innymi w  płynach do szyb i luster. Możemy spróbować przetrzeć nimi okulary – to powinno pomóc.

Niezwykła podróż Martyny Wojciechowskiej w czasie pandemii koronawirusa

Dobrze przylegająca maseczka

Sprawdź, czy Twoja maseczka jest odpowiednio dopasowana. Powinna dobrze przylegać w okolicy nosa i policzków, dzięki czemu powietrze nie będzie wydostawać się górą i ogrzewać chłodniejszych szkieł. Jeśli macie maseczkę materiałową, warto wszyć w nią kawałek giętkiego drucika, przy pomocy którego będziemy mogli dopasować ją do naszych twarzy. Jeśli jednak nadal materiał jest za luźny, wystarczy wziąć chusteczkę higieniczną, złożyć ją i wsunąć pod maseczkę. Wtedy dopasowujemy ją drucikiem do kształtu nosa.

Tego lepiej nie próbować

W internecie pojawiło się mnóstwo porad z nietypowym wykorzystaniem niektórych produktów. Mydła lub pianki do golenia również zawierają substancje hydrofobowe, ale ich niewątpliwym minusem jest to, że pozostawiają warstwę zniekształcającą obraz. W ten sposób szkodzimy swojemu wzrokowi, ponieważ ograniczamy swoją widoczność.

Koronawirus może sporo namieszać w Twoim… okresie. Jak COVID-19 wpływa na cykl menstruacyjny?

Nakaz noszenia maseczek

Warto znaleźć już teraz rozwiązanie, ponieważ wiceminister zdrowia zapowiedział, że obowiązek noszenia maseczek może trwać nawet dwa lata, do momentu wynalezienia szczepionki na koronawirusa. Właśnie dlatego należy zadbać o własny komfort.