Księżniczka Disneya z Azji? Do te poryj nie istniała, ale na pomysł jej stworzenia wpadła koreańska studentka Uniwersytetu Harvarda w Stanach Zjednoczonych. Do tego napisała musical, a to wszystko w ramach… pracy dyplomowej.

Skaner do rezonansu magnetycznego od LEGO. “Zmniejszy się niepokój dzieci”

Film, który przedstawia projekt trafił na TikToka oraz Instagrama, gdzie od stycznia zgromadził ponad milion wyświetleń.

Koreańska księżniczka Disneya z Harvardu

Na pomysł wpadła 22-letnia Julia Riew, która od lat pisze i komponuje piosenki. Koreańska księżniczka Disneya to jej odpowiedź na brak takiej postaci o azjatyckich korzeniach. Na wideo umieszczonym w sieci młoda studentka śpiewa piosenkę “Dive” ze swojego musicalu “Shimcheong: A Folktale”, który składa się na cały projekt w ramach pracy dyplomowej.

“Po raz pierwszy poczułam silne poczucie wspólnoty i przynależności o czym zawsze marzyłam […] Nigdy nie wyobrażałam sobie, że coś takiego jak TikTok zaprowadzi mnie do miejsca, w którym czuję ciepło poczucia przynależności” – przyznała Riew.

Nie ma, więc ją stworzyłam

Dotychczas księżniczka Disneya z Azji nie istniała. Jak zaznaczyła w krótkim 41-sekundowym wideo Julia Riew “stworzyła ją sama”. Całość uzupełnia musical “Shimcheong: A Folktale”. Dodatkowo studentka napisała cały scenariusz i… 15 piosenek.

“Shimcheong: A Folktale” oparty jest na koreańskiej baśni ludowej, przedstawiającej historię młodej, odważnej kobiety o imieniu Shimcheong, która wpada do oceanu, próbując ratować swojego ojca. Trafia do “Królestwa Smoków” z którego nie ma żadnego wyjścia.

W trakcie jednego z filmów 22-latka zdradziła również, że chciałaby pisać dla Disneya. Na odzew nie czekała długo i już dostała mnóstwo wiadomości i maili od twórców filmowych. Zaznaczyła również, że wszystko wskazuje na to, że projekt “koreańska księżniczka Disneya” znajdzie swój dom.