Spędziłyście trochę czasu na malowaniu paznokci, a już następnego dnia pojawiły się odpryski? Jeżeli nie stało się tak dlatego, że byłyście nieostrożne podczas obchodzenia się z pomalowanymi pazurkami, to być może przyczyną krótkiej trwałości lakieru są drobne, ale istotne dla wykonania prawidłowego manicuru błędy. Przeczytajcie trzy krótkie zasady, jak zwiększyć swoje szanse na paznokcie bez odprysków:

1. Zacznij od czystych dłoni

Brzmi banalnie, lecz to podstawowa sprawa. Zanim przystąpisz do robienia czegokolwiek z paznokciami, upewnij się, że ręce są czyste i zmyłaś wszelkie pozostałości po poprzednim lakierze. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ zabrudzenia i pozostałości po warstwie lakieru skutecznie uniemożliwią utrzymanie się bazy i emalii na paznokciu.

Jak wyjaśnia Dana Caruso, ekspert z Sally Hansen: Jednym z podstawowych przeoczeń podczas przygotowywania się do zrobienia trwałego manicuru, jest zwykłe umycie rąk i paznokci w wodzi z mydłem. Mydło sprawia, że usuniemy tłuszcz i pozostałości po lakierze, które mogłyby wpłynąć na utrzymywanie się nowej emalii.

2. Nałóż bazę

Baza działa na paznokciach w podobny sposób jak podkład na twarzy, pomaga lakierowi utrzymać się na płytce. Dodatkowo, jeżeli już po pomalowaniu emalią nałożymy jeszcze warstwę szybkoschnącego np. bezbarwnego lakieru lub utwardzacza, (ewentualnie w razie potrzeby powtórzymy czynność w ciągu kolejnych dni), mamy duże szanse na uniknięcie odprysków a paznokcie będą ładne i błyszczące. Jeżeli stosujemy matujące lakiery, należy pamiętać o preparatach przygotowanych specjalnie do nakładania na tego typu produkty.

3. Nie żałuj kremów i olejków

Kremy i olejki do skórek są najlepszymi przyjaciółmi paznokci. Pomagają utrzymać je w dobrej kondycji, wzmocnić, co przekłada się na trwałość lakierów, które nakładamy a więc i na unikanie odprysków.

Od teraz włączcie te trzy proste kroki do swojego rytuału manicure, a wkrótce zobaczycie efekty.

Czy macie dodatkowe rady, jak zadbać o ładny wygląd paznokci i trwałość lakieru?


Izabela Janachowska, tancerka Tańca z gwiazdami, zapomniała zmyć resztek lakieru. To, że robi tak Britney Spears, nie znaczy, że to trend godny naśladowania…


Edyta Górniak w perfekcyjnym manicure, idealnie dobranym do koloru sukienki i w najmodniejszym kolorze tej jesieni.


Candy Girl wybrała czerń – wymagającą, bo lakiery w tym odcieniu mają tendencję do odpryskiwania najszybciej. Co zresztą widać na powyższym zbliżeniu.