Podczas pandemii w social mediach rodzą się nowe trendy: była pandemiczna grzywka, zgalanie brwi i włosów, pojawiła się moda na detox manicure, na zdjęcia no make up, pillow challenge… Jednak w internecie nie może być nudno. Właśnie dlatego powstało nowe wyzwanie.

#QuarantineNails: nowy trend, który powstaje w mediach społecznościowych

Twarz pod maseczką

Zgodnie z obowiązującymi przepisami musimy zasłaniać nasze twarze. Noszenie makijażu pod warstwą materiału jest niebezpieczne dla naszej skóry oraz obniża ochronność, zwłaszcza w przypadku maseczek. Zabrudzenia z kosmetyków mogą sprawić, że w maseczkach będzie się o wiele ciężej oddychało oraz nie będzie można ich użyć drugi raz. Podkład i pomadka zazwyczaj zostawiają plamy, których nie da się usunąć zwykłym detergentem. I właśnie dlatego powstał nowy trend.

Tiny face make-up challenge

Nowe wyzwanie polega na stworzeniu iluzji malutkiej twarzy. Na części widocznej nad maseczką należy wyrysować usta oraz skrócić swój nos. W ten sposób możemy wykonywać cały makijaż twarzy, nie nakładając kosmetyków pod maseczką. Trzeba przyznać, że niektóre stylizacje wyglądają aż niepokojąco! Stworzenie takiej iluzji może zająć chwilę, ale jest to niezwykle kreatywne zajęcie. A jak Wam podoba się nowe wyzwanie? Bierzecie udział w #tinyfacemakeupchallenge? Zobacz, jak go wykonać!

„Pandemiczna grzywka”. Dziewczyny znudzone kwarantanną masowo sięgają po nożyczki

 

Inne proporcje

To niezwykle proste. Wystarczy na swoim nosie narysować kontur o wiele mniejszego i krótszego nosa. Na jego czubku wymalowujemy usta. Nie możemy zapomnieć o wykonturowaniu łuku Kupidyna! Takie ułożenie pozwoli nam imitować poruszanie wargami podczas mowy.

5 przełomowych trendów w makijażu, które będą na topie po kwarantannie