Sztuka mieszania ze sobą różnych zapachów jest znana od wieków. To rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na tym, by zyskać niepowtarzalny efekt. Spersonalizowana mieszanka, dopasowana do osobowości, stylu czy nastroju pozwala poczuć się wyjątkowo. Jakie perfumy wybrać i na czym dokładnie polega technika koktajli zapachowych?

Jakie perfumy wybrać?

Aby lepiej zrozumieć to, w jaki sposób łączyć ze sobą różne zapachy, na początku warto zapoznać się z zasadami tworzenia kompozycji zapachowych. Górne nuty są tym, co czujesz od razu po rozpyleniu perfum. Zwykle są to żywe i świeże akordy. Środkowe nuty są sercem zapachu. Są cieplejsze i bardziej delikatne. I wreszcie dolne, podstawowe nuty. Te rozwijają się jako ostatnie. Stabilizują i wzmacniają zapach. Często bazują na mocniejszych i cięższych akordach zapachowych.

W metodzie koktajli zapachowych nie ma jednego, dobrego kierunku. Najlepszym sposobem na odnalezienie własnej mieszanki, która odzwierciedli Twój nastrój i osobowość jest eksperymentowanie. Możesz ograniczyć się do sięgnięcia po dwa flakony perfum, które mają wspólną nutę zapachową bądź wybrać zupełnie inną drogę i połączyć przeciwstawne zapachy. Każdy sposób jest dobry, by dokładnie wyrazić własną wizję. Warto jednak unikać łączenia dwóch zapachów, które są zbyt ciemne i mocne – mogą być przytłaczające, gdy są używane razem.

Kąpiel musztardowa. Cenny zabieg, który zregeneruje ciało i ukoi podrażnioną skórę

Koktajle stworzone z perfum, czyli zapach w pełni spersonalizowany

Warstwowe nakładanie perfum pozwala stworzyć niestandardowy i unikatowy zapach, który podkreśli Twoją wyjątkowość. Aplikacja zapachów może przybierać różnorodne formy. Na początku możesz zacząć od nałożenia na skórę zapachowego balsamu, który uzupełnisz perfumami. Kolejnym sposobem jest rozpylenie różnych zapachów na inne obszary ciała – na przykład nadgarstki i szyję. Podczas tworzenia własnej, spersonalizowanej mieszanki bardzo ważne jest, aby cięższe nuty zapachowe zastosować w pierwszej kolejności. Dzięki temu nie przytłoczą one swoją intensywnością lżejszych i bardziej delikatnych odpowiedników.

Najłatwiejszą drogą do zbudowana pierwszej mieszanki jest sięgnięcie po „nieskomplikowany” zapach, który bazuje na piżmie bądź wanilii. A następnie dodanie czegoś bardziej rozbudowanego na wierzchnią warstwę.

Innym sposobem jest użycie perfum o pojedynczej nucie zapachowej „pod” lub „na” bardziej wyrazistym zapachu. Jeżeli masz ulubiony cytrusowy zapach, ale czujesz, że nie jest trwały, możesz umieścić pod spodem mieszankę z wyrazistymi nutami drzewnymi.

perfumy michael buble
1

Rose Gold

Michael Bublé

87,99 zł

Kup teraz
perfumy mugler
2

Angel

Mugler

241,90 zł

Kup teraz
michael buble perfumy
3

Signature

Michael Bublé

87,99 zł

Kup teraz
miu miu perfumy
4

Fleur D'Argent

Miu Miu

166,90 zł

Kup teraz