Wszyscy wiemy, że organizm często woła o pomoc w najbardziej osobliwy sposób. Tym razem chciał przekazać kobiecie że ma… raka.

Jean Taylor podzieliła się na Facebook’u zdjęciem dziwnie wygiętego paznokcia. Zapytała swoich followersów czy wiedzą, co się dzieje z płytką jej paznokcia i czy ktoś kiedyś spotkał się z tak dziwnym przypadkiem. Znajomi szybko popędzili dziewczynę do lekarza, gdzie Jean dowiedziała się, że ma… raka płuc.

ZOBACZ TEŻ: TO WŁAŚNIE TEN KOLOR WŁOSÓW KOCHAJĄ GWIAZDY!

Jak czytamy na glamour.co.uk, Jean podzieliła się swoją historią w mediach społecznościowych. Traktuje to jako apel do wszystkich osób, które ignorują sygnały, jakie wysyła nam nasz organizm.

2 tygodnie temu wrzuciłam takie zdjęcie na swojego wall’a. Zapytałam, czy ktoś wcześniej spotkał się z tak dziwnie zachowującym się paznokciem. Kilka komentarzy przekonało mnie, by umówić się do lekarza. Zrobiono mi badania krwi i prześwietlenie klatki piersiowej. 2 dni później zaproszono mnie na badanie CT, a później kolejne i kolejne…

style=”overflow:hidden;”>

Jak napisała kobieta, nie spodziewała się jednak tego, co powiedział jej lekarz:

Po wyczerpujących 2 tygodniach badań, wczoraj przyszły moje wyniki… mam raka w obu płucach. Okazuje się, że kiedy Twoje paznokcie się kręcą, możesz spodziewać się chorób serca i płuc. Wiedzieliście o tym?

style=”overflow:hidden;”>

Kobieta napisała też wzruszający apel, mając nadzieję, że tym postem pomoże innym osobom, które wcześniej niż ona zapukają do drzwi lekarza.

ZOBACZ TEŻ: DLACZEGO NIE MUSISZ CODZIENNIE BRAĆ PRYSZNICA? MOŻESZ SOBIE DZISIAJ ODPUŚCIĆ!

Termin określany jako “clubbing” oznacza określone zmiany w kształcie palców i paznokci, w Polsce choroba znana jest pod nazwą “pałeczkowatość palców” bądź “palce Hipokratesa”. Ludzie, u których stwierdzono raka płuc często skarżą się na tak dziwne wyginanie się paznokci.

Życzymy Jean wygranej z chorobą i apelujemy, aby pamiętać o regularnych badaniach!