Odkąd serial Emily w Paryżu pojawił się na Netfliksie w 2020 roku, oferuje fanom szansę poznania kawałka paryskiego życia. Choć trzeba zaznaczyć, że wszystko to odbywa się przez lekko przejaskrawiony filtr streamingowego serwisu. Niemniej jednak produkcja przedstawia wiele ciekawych miejsc, zwyczajów i potraw, które stają się francuską esencją przeniesioną na mały ekran. A jedną z ostatnich perełek wprowadzonych do 3. sezonu Emily w Paryżu jest koktajl Kir Royale.

McBaguette z serialu Emily w Paryżu istnieje naprawdę. Netflix i McDonald’s łączą siły

Emily w Paryżu sezon 3: jaki drink pije główna bohaterka serialu?  

W czwartym odcinku trzeciego sezonu serialu Emily próbuje wypełnić swój wolny czas po wcześniejszych zawodowych zawirowaniach. Wybiera się więc na lunch z Julienem oraz Lucem przy Place de la Concorde. Przyjaciele zamawiają drink o nazwie Kir Royales, a kiedy Emily go smakuje jest zachwycona i chce dowiedzieć się więcej na jego temat. To idealny drink, by siedzieć i obserwować diabelski młyn – mówi jeden z bohaterów serialu. W dalszej części odcinka Emily wspomina o koktajlu właścicielom winnicy, sugerując możliwość stworzenia nowej linii drinków w puszkach o nazwie Chamère. Młoda amerykanka dodaje, że są niezwykle popularne wśród młodych ludzi.

Co trzeba wiedzieć o Kir Royale – drinku z trzeciego sezonu Emily w Paryżu

Chociaż Chamère to fikcyjny produkt, sam koktajl o nazwie Kir Royale jest niezwykle popularny we Francji. Owocowy drink jest niedocenioną gwiazdą trzeciego sezonu serialu Netfliksa— a dzięki zaledwie dwóm składnikom bardzo łatwo go odtworzyć.

Kir Royale składa się z dwóch składników: szampana i crème de cassis, czyli cierpkiego likieru wytwarzanego z macerowanych czarnych porzeczek , który został stworzony w Burgundii ponad 150 lat temu.

Emily w Paryżu: Lily Collins pokazuje, jak powstała kultowa grzywka z trzeciego sezonu

Najprostszym przepisem na francuski orzeźwiający aperitif jest wlanie łyżeczki likieru owocowego na dno kieliszka, a następnie dodanie wina musującego (możesz wybrać wersję bezalkoholową). Aby uzyskać dodatkową dekorację, możesz również dodać świeże lub mrożone maliny lub jeżyny.