„Los Angeles Times” opublikował dane na temat gwiazd, które w trakcie kalifornijskiej „megasuszy” nie należały do oszczędnych. Kim Kardashian marnuje wodę w największym stopniu, podobnie jak Sylvester Stallone czy Dwyane Wade.

Foczka „Hela do ocalenia”. Zabawka, która ma uczyć dzieci ekologii w ogniu krytyki

Według statystyk lokalnej sieci wodociągowej Las Virgenes Municipal Water District (LVMWD) część celebrytów znacznie przekroczyła miesięczne limity.

Kim Kardashian marnuje wodę w czasie suszy. Gwiazda otwiera zestawienie

Tego lata amerykański stan Kalifornia borykał się z „megasuszą”, która nawiedziła tamtejszy rejon. Część ze znanych osób z branży show-biznesu nic sobie z tego nie robiła i zdecydowanie przekroczyła miesięczne limity. Kim Kardashian marnuje wodę w największym stopniu — tak wynika z lokalnych danych pochodzących z sieci wodociągowej. Gwiazda zużyła tyle wody, ile przeciętny mieszkaniec w ciągu… 9 lat. Tylko w czerwcu rodzina Kardashianów miała zużyć… 1,2 mln litrów ponad normę. To prawie połowa pojemności… basenu olimpijskiego.

Wiadomości na temat przekroczenia normy zostały podane do informacji publicznej przez LVMWD, które obsługuje najzamożniejsze zachodnie miasta w hrabstwie Los Angeles. Warto zauważyć, że przeciętne gospodarstwo domowe zużywa około 3 tys. galonów wody [1 galon to ok. 3,8 litra]. Kim Kardashian, która marnuje wodę bez zastanowienia, przekroczyła limit o… 878 tysięcy litrów.

Prócz 41-letniej celebrytki na niechlubnej liście znaleźli się m.in. Sylvester Stallone, Dwyane Wade, Kevin Hart oraz… Kourtney Kardashian.

Mistrz NBA i gwiazda kina w obronie interesów

Jako jedyni z oskarżonych o marnowanie wody w trakcie suszy w obronę swoje interesy wzięli trzykrotny mistrz NBA Wade oraz odtwórca kultowej roli Rocky’ego Balboa — Stallone. Pierwszy próbował się bronić problemami z basenem, z kolei prawnik aktora tłumaczył swojego klienta faktem, że posiada na terenie posiadłości ponad pół tysiąca drzew wymagających regularnego podlewania.

Według przepisów obowiązujących w Kalifornii osoby, które będą notorycznie przekraczały limity wody, mogą zostać ukarane grzywną w wysokości maksymalnie kilkuset dolarów. Mieszkańcy, którzy nadal nie będą się stosować do wymogów, mogą się spodziewać ograniczeń w dostępie do wody.