Serial „Kim jest Anna” zaczyna się żartobliwym oświadczeniem: „Cała ta historia jest całkowicie prawdziwa. Z wyjątkiem wszystkich elementów, które są całkowicie zmyślone”. Rachel Williams była pracownica Vanity Fair, która została pozbawiona przez Annę Sorokin około 62 000 dolarów stwierdziła, że otrzymała falę jadowitych wiadomości po tym, jak negatywnie przedstawiono ją w serialu.

Tak wyglądają wszystkie postacie z serialu „Kim jest Anna” w prawdziwym życiu

Williams wniosła więc pozew o zniesławienie przeciwko Netflixowi. Stwierdziła w nim, że Netflix podjął świadomą decyzję i przedstawił ją jako „chciwą, snobistyczną, nielojalną, nieuczciwą, tchórzliwą, manipulacyjną i oportunistyczną osobę”.
W pozwie zaznaczono, że Rachel jest jedną z głównych postaci serialu, której pełne imię i nazwisko, pracodawca, alma mater i okolica, w której mieszka pozostają takie same w serialu, jak w prawdziwym życiu. Netflix podał fikcyjne imiona i dane biograficzne „prawnikom Sorokin, jej chłopakowi i innym postaciom”, ale nie zmienił postaci inspirowanej Williams.

W oświadczeniu dla Vanity Fair prawnik Williams, Alexander Rufus-Isaacs, powiedział, że będzie to kluczowy czynnik w procesie o zniesławienie.

Nowe przepisy od 21 września. Tego pieszy nie będzie mógł zrobić