To właśnie najbardziej znane gwiazdy social mediów pozwoliły stworzyć ten niezwykły model. Portal papermag.com przyjrzał się twarzom sieciowych celebrytek, pomijając osoby publiczne, które zrobiły karierę poza cyberprzestrzenią. W ten sposób powstał wizerunek influencerki idealnej, która jest skazana na rekordową ilość lajków.

Ślicznotki z Instagrama obnażone. Tak wyglądają przed operacjami i retuszem

Magazyn „Paper” przyjrzał się zestawieniu 100 instagramowych kont, które mogą się pochwalić największą liczbą obserwatorów. W rankingu dominują białe kobiety zainteresowane przede wszystkim modą, makijażem i zdrowym stylem życia. Co je łączy? Wystarczy spojrzeć.

Eksperyment polegał na porównaniu ich zdjęć i wyciągnięciu z nich wspólnego mianownika. Fotografie zostały nałożone na siebie, przez co uwidoczniły się dominujące cechy wyglądu – takie jak kształt brwi i twarzy, wielkość nosa, ust czy oczu. Poniżej możesz zobaczyć efekt całego przedsięwzięcia.

Tak właśnie prezentuje się idealna influencerka. Z naukowego punktu widzenia właścicielka takiej twarzy jest skazana na sukces w Internecie. Ma największe szanse na to, by spodobać się niemal wszystkim i zdobyć miliony polubień.

Nie wierz w to, co pokazują na Instagramie. Ujawniono, jak wyglądają naprawdę

Według komentatorów dziewczyna faktycznie jest ładna, ale przy tym zupełnie bez wyrazu. Nie ma żadnej charakterystycznej cechy i przez to wygląda jak każda inna. I może w tym tkwi tajemnica sukcesu? Im mniej się wyróżniasz, tym większe szanse na to, że ludzie cię pokochają.