Platforma streamingowa Disney+ planuje zrealizować kilka europejskich seriali – w tym jeden o ikonie mody. „Kaiser Karl” to sześcioodcinkowy cykl o projektancie Karlu Lagerfeldzie. Produkcja ma przybliżyć historię znanego designera.

Włosy a’la Chanel. Piękne upięcie na wiosenny sezon

„Kaiser Karl”, czyli serial o Karlu Lagerfeldzie

Karl Lagerfeld to niekwestionowana legenda mody, nic więc dziwnego, że Disney+ postanowił przenieść historię zmarłego przed dwoma laty projektanta na ekran telewizyjny. Będzie to pierwsza tego typu produkcja od jego śmierci. Tytuł serialu to również tytuł biografii, napisanej w 2020 roku przez francuską dziennikarkę Raphaëlle Bacqué. Scenariusz dokumentu będzie oparty na książce. Historia rozpocznie się w 1972 roku, zaledwie rok po śmierci innej legendy — Coco Chanel. W tamtym czasie Lagerfeld był dyrektorem kreatywnym domu mody Chloé i to dzięki niemu marka w późniejszym czasie odniosła tak spektakularny sukces.

Serial „Kaiser Karl” ma pokazać drogę na szczyt designera, który stał się kultową postacią w świecie mody i show-biznesu. Jak zapowiada Disney+ produkcja ma się również skupić na relacjach Karla Lagerfelda z innymi znanymi osobami z branży modowej. – „Kaiser Karl” to rodzaj historii, które chcemy opowiadać. Czuliśmy, że historia Lagerfelda do tej pory nie została należycie oddana i nie możemy się doczekać, aby podzielić się nią z publicznością Disney+ – zaznaczył Jan Koeppen, prezes The Walt Disney Company.

„Spencer”: Kristen Stewart jako księżna Diana w pierwszym zwiastunie

Kiedy premiera serialu Disney+ „Kaiser Karl”?

Na premierę sześcioodcinkowego serialu „Kaiser Karl” widzowie będą musieli poczekać do 2022 roku. Jeszcze nie wiadomo kto wcieli się w główną rolę w produkcji Disney+.