Johnny Depp wygrał proces o zniesławienie ze swoją byłą żoną Amber Heard. Aktor dostanie w sumie 15 milionów dolarów odszkodowań. W specjalnym oświadczeniu podsumował wyrok sądu.

„Sześć lat temu moje życie, życie moich dzieci, życie moich najbliższych, a także życie ludzi, którzy przez wiele, wiele lat mnie wspierali i wierzyli we mnie, zostały na zawsze zmienione. Wszystko to stało się w mgnieniu oka”, czytamy w oświadczeniu.
„Za pośrednictwem mediów postawiono mi fałszywe, bardzo poważne i kryminalne zarzuty, co wywołało niekończącą się lawinę nienawistnych treści, chociaż nigdy nie postawiono mi żadnych zarzutów”, kontynuował Depp. „Sześć lat później ława przysięgłych przywróciła mi życie. Jestem naprawdę wdzięczny.

Aktor wyznał, że jego celem było ujawnienie prawdy, niezależnie od wyroku. „Czuję spokój, wiedząc, że w końcu to osiągnąłem”, napisał. Podziękował też swoim fanom za „kolosalne wsparcie” i „życzliwość płynącą z całego świata”. Siedmioosobowa ława przysięgłych wydała jednomyślny werdykt w środę 1 czerwca w Fairfax w stanie Wirginia. Ława przysięgłych zdecydowała, że Amber Heard, zniesławiła Deppa w swoim artykule opublikowanym w 2018 roku dla The Washington Post. Opisała tam siebie jako ofiarę przemocy domowej. Heard, która była obecna na sali sądowej również odniosła niewielkie zwycięstwo. Ława przysięgłych przyznała jej 2 miliony dolarów odszkodowania.

Kate Moss i Johnny Depp – niepokorna para lat 90. Tak wyglądał ich kilkuletni związek

Sonda

Zgadzasz się z werdyktem ławy przysięgłych?

 

Johnny Depp wygrywa

„Rozczarowanie, które odczuwam dzisiaj, jest nie do opisania. Jestem załamana, że góra dowodów wciąż nie wystarczyła, aby przeciwstawić się nieproporcjonalnej sile i wpływom mojego byłego męża”, powiedziała Heard. Depp początkowo pozwał Heard o 50 milionów dolarów, twierdząc, że jej esej nadszarpnął jego reputację i zniszczył karierę. Heard odpowiedziała pozwem w wysokości 100 milionów dolarów, argumentując, że jej kariera została zniszczona po tym, jak prawnik Deppa publicznie stwierdził, że sfabrykowała oskarżenia o nadużycia.

W brytyjskim „Love Island” pojawi się niesłysząca uczestniczka. Fani już ją pokochali