Na ulicach 27 miast pojawiły się plakaty i billboardy, na których polskie rodziny LGBT+ składają świąteczne życzenia.

Jak księżna Diana stała się ikoną LGBTQ+?

“W te i każde święta jesteśmy rodziną”. Pary LGBT+ z dziećmi składają życzenia

Głównymi bohaterkami projektu są Alicja i Patrycja, mamy Zoi, Karolina i Ola, mamy Olka, Kasia i Ewelina, mamy Amelii oraz Milena i Ola, mamy Tadzika i Edzia. Już wcześniej wszystkie kobiety przedstawiły swoje historie w kilku filmach na stronie kampanii: jestesmyrodzina.pl.

To już kolejna odsłona akcji “Jesteśmy rodziną” stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. “Jedną z wartości, na które najczęściej powołuje się obecna władza, jest rodzina. To bardzo ciekawe, biorąc pod uwagę fakt, że setki tysięcy polskich rodzin nie tylko nie mogą liczyć na ochronę swojego państwa, ale są wręcz stale atakowane. Dzieci, które żyją w tęczowych rodzinach, nie są bezpieczne – nie dlatego, że mają dwóch ojców albo dwie matki, ale dlatego, że ich własny kraj udaje, że nie istnieją” – mówi Ola Kaczorek, osoba współprzewodnicząca MNW.

Kaczorek zaznacza również, że według badań dla polskiego społeczeństwa sam fakt istnienia tęczowych rodzin może być ważny. Głównie chodzi o budowanie świadomości i edukację oraz sprzeciw wobec nagonki prowadzonej przez władzę, która udaje, że w naszym kraju nie ma rodzin LGBT+.

“Historie, które prezentujemy, pokazują jasno, że para dwóch mam wychowująca dzieci nawet w małej miejscowości, prędzej spotka się ze zrozumieniem i akceptacją, niż nienawiścią, kłamstwami i bełkotem o ideologii, jakie serwują całej Polsce rządzący” – mówi z kolei Hubert Sobecki, współprzewodniczący MNW.

Plakaty i billboardy świątecznej kampanii “W te i każde święta jesteśmy rodziną” pojawiły się na ulicach takich miast jak: Białystok, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Mysłowice, Poznań, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sopot, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Tychy, Warszawa, Wrocław i Zabrze.

Raport “Co myślą Polacy i Polki o rodzinach osób LGBT+?”

Kilka dni temu stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza opublikowało raport “Co myślą Polacy i Polki o rodzinach osób LGBT+?”. Według wyników 56 proc. Polek i Polaków uważa, że osoby tej samej płci powinny móc wziąć ślub, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom. Ponad jedna czwarta (28 proc.) nie wie, czy tęczowe rodziny żyją w Polsce, a prawie jedna piąta (18 proc.) uważa, że ich nie ma.

Autorzy raportu przypominają, że Polska pozostaje jednym z sześciu ostatnich krajów Unii Europejskiej (obok Bułgarii, Litwy, Łotwy, Rumunii i Słowacji), w których nie wprowadzono żadnych regulacji prawnych dla par osób tej samej płci – ani w postaci równości małżeńskiej, ani nawet związków partnerskich. Pełny raport można znaleźć na stronie: jestesmyrodzina.pl.