Zacznijmy od początku. Czym jest enneagram? Jak czytamy na stronie enneragram.plenneagram jest nauką próbującą scharakteryzować ludzkie rodzaje osobowości oraz związki pomiędzy nimi”. Kategoryzuje twoje cechy i umieszcza cię w jednym z dziewięciu „typów enneagramu”. Jeśli jesteś typem Enneagramu 1 może się okazać, że twoja osobowość konsekwentnie pociąga cię w stronę tendencji idealistycznych i perfekcjonistycznych. Według Instytutu Enneagramu, enneagramy typu 1 są znane jako „reformatorzy”. Enneagram typu 1 jest motywowany pragnieniem zachowania integralności i unikania bycia „wadliwym”. Podczas gdy perfekcjoniści dążą do doskonałości i nieustannie uczą innych właściwej drogi, ważne jest, aby poświęcili też czas na wyciszenie i relaks. Jaki jest lepszy sposób na relaks niż znalezienie dobrego filmu do obejrzenia? Jeśli jesteś enneagramem typu 1 i szukasz nowego serialu do oglądania w wolnym czasie, masz szczęście. W wielu programach pojawiają się reformatorzy tacy jak ty.

Enneagram typu 1: „The Crown” to show dla Ciebie

Niektórzy z najbardziej znanych członków rodziny królewskiej i brytyjskich polityków zostali sklasyfikowani jako enneagramy typu 1. Kate Middleton jest enneagramem typu 1. Chociaż Kate Middleton nie pojawiła się jeszcze w serii Netflixa „The Crown” to zdecydowanie najlepszy program dla enneagramu typu 1. Inne enneagramy typu 1 występujące w serialu Książę Charles i Margaret Thatcher.

Według Instytutu Enneagram, osoby typu 1 w najlepszym wydaniu są „niezwykle mądre i wnikliwe”, czyli posiadają cechy niezbędne członkom rodziny królewskiej i politykom. Jednak niektóre wady tych rządzących liczb można znaleźć również w typach 1. Niezależnie od tego, czy jesteś przeciętnym typem 1, czy następczynią tronu, unikaj bycia zbyt karną i obłudną.

„The Crown” nie ma sobie równych, jeśli chodzi o portretowanie najbardziej kultowych i tragicznych momentów współczesnej brytyjskiej historii królewskiej. Ze strachu przed zrobieniem źle lub byciem złym, enneagram typu 1 pozostaje zmotywowany, starając się unikać popełniania błędów. W przypadku członków rodziny królewskiej stawka jest niewiarygodnie wysoka, więc błędy muszą być nieliczne. Kolejną pozytywną cechą osób typu 1 jest ich niezwykle etyczne podejście do życia. Osoby typu 1 mają silną świadomość i poczucie tego, co jest dobre, a co złe. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego przywódcy, zwłaszcza przywódcy kraju. Będąc typem 1, możesz przeanalizować dylematy etyczne, z jakimi borykała się brytyjska rodzina królewska w „The Crown”. Oprócz „The Crown” możesz obejrzeć mnóstwo filmów dokumentalnych i wywiadów z brytyjską rodziną królewską, aby się zrelaksować.

Wierni nie wpuszczają do mieszkania, ukrywają konkubinat, mają agresywne psy. Co się dzieje na kolędzie?

Źródło:thelist