Seks przestał być tematem tabu. I chociaż edukacja seksualna w Polsce wciąż nie jest na zadowalającym poziome, coraz więcej osób decyduje się rozpocząć życie seksualne w bardzo młodym wieku. Stoi za tym większa swoboda, nieograniczony dostęp do internetu oraz telewizja, która przepełniona jest seksem.

Wciąż jest jednak wiele młodych osób, które nie zdecydowały się na ten krok. I to nie tylko nastolatków! Ale poddani presji środowiska, uważają to za powód do wstydu i skrywają jak największą tajemnicę.

BRĄZOWA, SZARA, POMARAŃCZOWA… WIEMY, CO OZNACZA KOLOR KRWI W CZASIE MIESIĄCZKI

Błędnie! Nie ma się czego wstydzić. Utrata dziewictwa to nie wyścig, dlatego warto poczekać na odpowiedni moment i nie poddawać się presji otoczenia. Dla jednych seks może być błahostką, ale dla innych znaczy naprawdę wiele. Każdy decyduje się na ten krok w odpowiednim dla niego momencie. Nie porównuj się więc do innych!
Pierwszy seks jest przeżyciem, które każdy z nas pamięta na długo. Warto zadbać, by był dobrym wspomnieniem. Niestety, większość nastolatek, które decydują się na współżycie, nie czerpie z niego żadnej satysfakcji. Upewnij się zatem, że twój pierwszy raz będzie wyjątkowy. Powinnaś go odbyć z odpowiednią osobą, która coś dla ciebie znaczy, i w której towarzystwie czujesz się kochana oraz w pełni akceptowana. Nie decyduj się na seks z byle kim, ponieważ wydaje ci się, że już wystarczająco długo z tym zwlekasz. Nie jesteś jedyną dziewicą na ziemi! Jest ich znacznie więcej niż myślisz. Nawet wśród osób, które chwalą się swoimi seksualnymi osiągnięciami…

I przede wszystkim – nie ulegaj presji partnera. Jeśli czujesz, że wciąż nie jesteś gotowa na seks, twój chłopak nie powinien na niego naciskać. Właściwa osoba uszanuje twoje zdanie, bo seks ma sprawiać przyjemność wam obojgu.

KOBIETY LECZĄ INFEKCJE INTYMNE W DZIWNY SPOSÓB. LEKARZE ZAŁAMUJĄ RĘCE

Pamiętaj, życie nie toczy się tylko wokół seksu – a fakt, że jesteś dziewicą nie definiuje cię, jako osoby. I uwierz, w końcu nadejdzie ten odpowiedni moment, nie przyspieszaj niczego na siłę.

P.S. Nie bój się masturbacji – dzięki niej odkryjesz swoje ciało, poznasz jego potrzeby, a dzięki temu będziesz bardziej świadoma swojej seksualności.