O nowej opcji Facebooka, Facebook Dating, mówiło się już w zeszłym roku. Początkowo aplikacja przechodziła globalne testy i została udostępniona jedynie w wybranych krajach. Po długim czasie debiutuje na terenie Polski i innych krajów europejskich.

Krew menstruacyjna „zbyt szokująca”. Czy Facebook naprawdę miał powód, żeby zbanować tę reklamę o okresie?

Facebook Dating

Nowa opcja Facebooka ma ułatwić użytkownikom znalezienie miłości i poznanie nowych osób. To świetna opcja w tak wymagających czasach, jak mamy obecnie. Pandemia znacznie ograniczyła nam możliwości spotykania nowych osób. Facebook Dating ma pomóc załatać tę dziurę. Do tej pory opcja była udostępniona w formie testowej w dwudziestu wybranych krajach – głównie na terenie Azji i Ameryki.

Czym jest Facebook Dating?

Nowa opcja Facebooka działa na zasadzie ukrytego profilu randkowego, który jest stworzony na podstawie „zwyczajnego”. Wystarczy, że aktywujesz opcję, aby mieć do nie dostęp. Gdy to zrobisz, na podstawie Twoich postów, stron, wydarzeń i grup, do których należysz, Facebook dobierze pasujące do Ciebie pary. Zamiast popularnego swipe, w opcji Facebooka lajkujesz profile osób, które Ci się spodobają. Jeśli martwisz się, że któryś z Twoich znajomych wpadnie na Twój profil, już nie musisz – Facebook Dating nigdy nie zaproponuje Ci pary z którymś z nich. Twórcy nowej opcji zapewniają, że algorytmy, które zostały zastosowane, są o wiele dokładniejsze niż w innych popularnych portalach randkowych. Jeśli osoba, która Ci się spodobała również wyrazi zainteresowanie, udostępniona Wam zostanie opcja rozmowy w formie tekstowej lub wideo.

#MorningFace Jennifer Lopez. Internauci zachwyceni nowym selfie gwiazdy

Secret Crush

Facebook Dating oferuje również specjalny tryb „Secret Crush”, dzięki czemu możesz dodać pary z listy swoich znajomych lub obserwowanych na Instagramie. Jeśli osoba, którą dodamy na liście, również to zrobi, odblokuje nam się rozmowa, podobnie jak w przypadku „zwykłej” pary.

Aby korzystać z nowej opcji, musisz wyrazić na nią zgodę. Nie ma mowy o przypadkowym znalezieniu się w bazie „randkujących”. Dodatek jest całkowicie darmowy. Jak Wam się podobają nowe możliwości na Facebooku?

Facebook Dating źródło: Materiały prasowe
Facebook Dating źródło: Materiały prasowe