Jenna Ortega coraz pewniejszym krokiem wkracza do świata kinematografii, zyskując przy tym miano najpopularniejszej gotyckiej dziewczyny w całym Hollywood. Po roli córki Mortici i Gomeza Addamsów w netfliksowskiej produkcji Wednesday, której kontynuacja została oficjalnie potwierdzona, młoda aktora wzięła udział także w drugim sezonie serialu Ty oraz kilku filmowych projektach. Obecnie możemy oglądać ją w najnowszej szóstej już części horroru Krzyk. Na tym nie koniec – księżniczka makabry, mroku  i horroru jest znana także z roli w arthouse’owym filmie X.

Wednesday kryje wiele niespodzianek. Gdzie powstały kultowe sceny serialu?

Jenna Ortega w „Soku z żuka” 2

Wszystko wskazuje na to, że Jenna Ortega podąża ścieżką kina grozy. Tym razem będziemy mogli oglądać ją w nowej wersji kultowego już Soku z żuka. Młoda aktora ma wcielić się w rolę córki Lydii Deetz, granej przez Winonę Ryder. Reporter filmowy Jeff Sneider jako pierwszy ujawnił tę wiadomość, którą następnie poparły źródła takie jak The Hollywood Reporter. Według wstępnych ustaleń do obsady ma dołączyć wspomniana już Winona Ryder, a także Michael Keaton. Wyprodukowaniem filmu ma zająć się firma Plan B, której właścicielem jest Brad Pitt oraz Warner Bros.

Jenna Ortega o randkach, flircie i komediach romantycznych. „Myśl o związku mnie stresuje”

Co ciekawe nadal nie wiadomo, czy reżyserią sequelu zajmie się Tim Buton. W 1988 roku to właśnie on stał za kamerą, a sam film wpisał się w kanon światowego kina. Obecnie Sok z żuka to jedna z  najpopularniejszych czarnych komedii wszech czasów, która jest dobrze znana miłośnikom kina. Film otrzymał Oscara za najlepszą charakteryzację. W wywiadzie udzielonym dla Deadline w październiku 2022 roku Burton wypowiedział się na temat propozycji wyreżyserowania drugiej części filmu: dopiero wtedy wiem, czy kręcę film, kiedy faktycznie jestem na planie.

To nie byłaby pierwsza współpraca Tima Burtona z Jenną Ortegą. Reżyser jest odpowiedzialny za nakręcenie kilku odcinków serialu Wednesday, w którym aktorka gra główną rolę. Młoda gwiazda netfliksa bardzo dobrze wspomina wspólny czas spędzony na planie filmowym.

Sonda

Makijaż Wednesday Addams

Oglądałaś serial "Wednesday"?