Jekaterina Głazkowa to rosyjska ilustratorka. Jedna z jej prac została wykorzystana przez polskie środowiska antyaborcyjne. Grafika przedstawiająca płód w macicy w kształcie serca została wykorzystana bez jej wiedzy jako plakat, który rozlepiono po całej Polsce. Artystka dowiedziała się o sprawie, dzięki szybkiej reakcji internautów. Postanowiła odpowiedzieć inną grafiką. To obraz kobiety wpisanej w czerwoną błyskawicę. Jekaterina w ten sposób pokazała wsparcie dla polskich kobiet, które bronią swoich praw.

Strajk kobiet. Jak protestować w domu, kiedy nie możesz wyjść na ulicę

Jekaterina Głazkowa wspiera polskie kobiety

Incydent z grafiką wykorzystaną bez wiedzy artystki odbił się szerokim echem w Internecie. Jekaterina Głazkowa zareagowała bardzo szybko, tłumacząc, że jej grafika nie ma wydźwięku popierającego środowiska antyaborcyjne. Dodała także, że wspiera protest kobiet i stanowczo wypowiedziała się na temat obecnych wydarzeń, które dzieją się w Polsce.

Jej prace są dostępne na jednym z serwisów, które oferują ilustracje. Każdy zainteresowany może po prostu je kupić. Mimo wyjaśnień i jasnej deklaracji o swoich poglądach na temat aborcji artystka postanowiła zrobić coś jeszcze. W naszym kraju prawa kobiet są łamane, a Jekaterina Głazkowa w artystyczny sposób wsparła Polki i dała do zrozumienia, że również nie zgadza się na zaostrzenie prawa dotyczącego aborcji.

Na jej instagramowym koncie pojawiła się nowa grafika, która w jednoznaczny sposób pokazuje, że Jekaterina nie zgadza się z wykorzystaniem jej prac na rzecz ruchów antyaborcyjnych. Obraz kobiety wpisanej z czerwoną błyskawicę, symbol Strajku Kobiet, to symbol wsparcia i solidarności ze wszystkimi, którzy demonstrują w obronie swoich praw. Trzymaj się z dala od mojego ciała – pisze artystka.

Wymowna grafika jest dostępna dla wszystkich. Jekaterina Głazkowa zdecydowała się zrezygnować z licencji. Link do pobrania obrazu w wysokiej rozdzielczości można znaleźć pod tym linkiem.