Specjaliści ostrzegają, że to depilacja brazylijska prosta droga do infekcji. To stoi w sprzeczności z faktem, że dzisiejsza kobieta to kobieta wydepilowana. Wciąż jednak usuwanie niechcianego owłosienia jest sprawą problemową, zwłaszcza gry w grę wchodzi tak wrażliwa strefa, jak okolice narządów płciowych.
Czytaj więcej: Lekarze wyjaśniają: depilować okolice intymne czy nie?
Okazuje się jednak, że jedna z najbardziej trwałych metod depilacji jest też najbardziej ryzykowną – mowa o woskowaniu.

Specjaliści twierdzą, że owłosienie w tych rejonach ma za zadanie ochronę przed bakteriami. Mało tego – plastry odrywając włoski odrywają też fragmenty naskórka, który również spełnia funkcję ochronną.

Dlatego jeśli już zdecydujemy się na taki zabieg, lepiej naszą „brazilianę” powierzyć specjalistom.

CZYTAJ DALEJ
Jedyny sprawdzony sposób na brazylijską depilację

Świeżo wydepilowana w ten sposób kobieta jest zatem podwójnie podatna na wszelkie infekcje, które czają się w wodzie i nie tylko. Niektóre bakterie mogą powodować nie tylko stany zapalne intymnych rejonów, ale też choroby nerek czy wątroby.

Czytaj więcej: Nie miałście pojęcia, że to dlatego kobiety zaczęły golić pachy

Zatem co zrobić, zaprzestać takiej depilacji? Niekoniecznie. Lekarze radzą, by takimi rzeczami zajęła się wyłącznie wykwalifikowana specjalistka z odpowiednimi kosmetykami. Nie podejmujmy się tym same!

Temat jest szczególnie ważny, ponieważ aż 66% Polek wybiera depilację brazylijską (wg klienteli salonów Time For Wax).

Większość z nich zgodnie twierdzi, że ten zabieg po prostu uzależnia! Po wyjściu z salonu czują się ładniejsze, mają lepszy humor, a niektóre z nich mówią, że czują się….SZCZUPLEJSZE! Te opinie jednoznacznie dowodzą, że depilację brazylijską wykonuje się nie tylko dla swoich partnerów, ale również dla siebie, aby poprawić swoje samopoczucie i podnieść poziom pewności siebie. Kolejną zaletą brazyliany jest fakt, że włoski odrastają dopiero po 3-4 tygodniach od depilacji. To ogromy komfort zapomnieć o maszynce i raz w miesiącu wpaść na krótki zabieg do profesjonalnego salonu. 
W Time for Wax do depilacji intymnej stosuje się dwa rodzaje wosków: klasyczny wosk paskowy oraz bezpaskowy, produkowany na bazie wosku pszczelego Magic Wax. Jeżeli chodzi o ten drugi, to magiczna jest w nim nie tylko nazwa. To autorski wosk firmy Time for Wax. Ponieważ zrywa się go bez użycia pasków, sam moment wyrywania włosów jest bezbolesny. Poza tym zapobiega on powstawaniu podrażnień i jest szczególnie polecany dla delikatnej i wrażliwej skóry. Jest to znakomita opcja i chyba najbezpieczniejsza, jeśli chodzi o wersję brazylijską.

A jak jeszcze depilują się Polki?

Jedyny sprawdzony sposób na brazylijską depilację