Pomyślałaś kiedyś o tym, żeby stworzyć swój własny dezodorant? Jeśli narzekasz na pieczenie, podrażnienie pach, czy po prostu stawiasz na naturalne kosmetyki, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Tworzenie własnych kosmetyków jest gwarancją, że będą one wolne od szkodliwych substancji chemicznych, które mogą podrażniać wrażliwą skórę.

Dowiedz się, jak zrobić własny dezodorant z naturalnych składników, w sztyfcie, bądź aerozolu. Pamiętaj też, że tworzymy dezodorant, nie antyperspirant. Nie zablokuje on powstawania potu, ale zniweluje przykry zapach, a nasz organizm w naturalny sposób będzie mógł pozbywać się toksyn.

Jak zrobić swój własny dezodorant? PRZEPIS!

Dezodorant w sztyfcie

Soda i wosk pszczeli to dwa kluczowe składniki, jeśli chodzi o domowe dezodoranty. Potrzebne będą także olej kokosowy, masło shea i olejki eteryczne, jeśli chcesz uzyskać konkretny zapach.

Oto potrzebne składniki:

3 łyżki sody oczyszczonej

3 łyżki oleju kokosowego

2 łyżki masła shea

2 łyżki proszku z maranty (skrobia)

5-10 kropli ulubionego olejku eterycznego

Rozpuść olej kokosowy i masło na średnim ogniu. Dodaj proszek z maranty i sodę, wymieszaj bardzo dokładnie, dodaj olejek. Otrzymaną mieszankę pozostaw do wystygnięcia. Możesz przechowywać dezodorant w słoiku lub w opakowaniu po dezodorancie. Nie musisz trzymać go w lodówce!

Dezodorant w sztyfcie bez sody

Jeśli chcesz zrobić swój własny domowy dezodorant bez dodawania sody, wosk pszczeli i proszek z maranty w zupełności wystarczą.

Potrzebujesz:

1/4 szklanki i 1 łyżeczka wosku pszczelego

1/4 szklanki oleju kokosowego

1/4 szklanki masła shea

1/4 szklanki proszku z maranty

5-10 kropli ulubionego olejku

Zacznij mieszając i rozpuszczając masło shea i olej kokosowy. Dodaj olejki eteryczne i marantę. Potrzymaj w temperaturze pokojowej przez kilka minut przed umieszczeniem w opakowaniu.

Dezodorant w sprayu

Mieszanie wody i sody oczyszczonej jest prostym sposobem na otrzymanie dezodorantu w sprayu. W zależności od rozmiaru butelki, ilości mogą się różnić. My proponujemy wersję na początek:

Do połowy butelki wypełnionej wodą destylowaną dodaj trochę sody oczyszczonej, drobnej, jak tylko to możliwe. Dodaj kilka kropel olejku. Pamiętaj, by dobrze wstrząsnąć przed każdym użyciem!

Spróbujecie stworzyć swój własny, wolny od chemii dezodorant?

Jak zrobić swój własny dezodorant? PRZEPIS!