Mody na bycie fit ciąg dalszy. Czy Ty również masz wrażenie, że nagle WSZYSCY w Twoim otoczeniu zaczęli biegać? Oczywiście nic w tym złego, moda na zdrowie to zawsze moda na plus. Jeżeli nie masz w sobie tyle motywacji, żeby wyjść na zewnątrz i dołączyć do grona biegaczy, przechodzę do Ciebie z małą pomocą. Co powiesz na mały poradnik?

ZOBACZ: JAKIE KORZYŚCI PŁYNĄ Z JAZDY ROWEREM?

Jak zmotywować się do biegania?

Po pierwsze…

Pomyśl sobie o tym, że do wakacji zostały TYLKO dwa miesiące. Jeżeli Twoja forma pozostawia wiele do życzenia, może warto pomyśleć o aktywności fizycznej? Jeżeli nie lubisz jeździć na rowerze lub na rolkach, może to bieganie jest dla Ciebie idealne?

Po drugie…

bieganie kalorie

Kiedy zaczynasz przygodę z bieganiem, podkręcasz swój metabolizm. Podczas biegu organizm spala mnóstwo kalorii. Podczas godzinnego truchtu (ok. 6 km/h) tracisz około 420 kalorii, natomiast podczas szybszego biegania (ok. 10 km/h) organizm spali prawie dwa razy tyle, bo około 740 kalorii. Warto? Warto!

ZOBACZ: DOZOWNIKI KREMU Z FILTREM NA ULICACH MIAST? ŚWIETNY POMYSŁ!

Po trzecie…

Nic nie motywuje do biegania bardziej niż… fajne buty! Tak, każdy wie, że kobiety są wzrokowcami, które lubią otaczać się ładnymi rzeczami. Ja również planuje zacząć biegać, w ostatnim czasie zaopatrzyłam się w piękne buty od ReebokHarmony Road. Są niezwykle wygodne i przeznaczone do biegania na dłuższych dystansach. Mam nadzieję, że niedługo będę mogła pochwalić się kilkukilometrowymi dystansami!

Po czwarte…

Jeżeli masz już ładne buty, potrzebujesz jeszcze ładnego stroju. Tak, super kurtka lub świetne legginsy na pewno będą dodatkową motywacją. Skoro zapłaciłaś już za strój to szkoda byłoby żeby leżał schowany w szafce! Mnie to motywuje, a Ciebie?

ZOBACZ WIĘCEJ MODNYCH UBRAŃ: ZOBACZCIE GORĄCY LOOKBOOK OD NOWEJ MARKI LOFT37 – JOY FIT CREW!

Jak zmotywować się do biegania? Kilka rad, które ułatwią Wam wyjście z domu

Jak zmotywować się do biegania? Kilka rad, które ułatwią Wam wyjście z domu
fot. Joy Fit Crew

Po piąte…

Każdą aktywność fizyczną warto monitorować. Co powiecie na niewielkich rozmiarów zegarek GPS, który sprosta każdemu wyzwaniu kondycyjnemu czy związanemu z aktywnością na świeżym powietrzu. Jest wyposażony w wiele funkcji, takich jak nadgarstkowy pomiar tętna, wbudowane profile aktywności dla wielu dyscyplin wraz z dostępem do zaawansowanych statystyk efektywności i funkcji nawigacyjnych.

Jak zmotywować się do biegania? Kilka rad, które ułatwią Wam wyjście z domu
Garmin, Fenix 5s, Sapphire Edition

Po szóste…

Nie od dzisiaj wiadomo, że bieganie poprawia humor, dodaje energii i redukuje stres. Chyba nie trzeba lepszej reklamy?

ZOBACZ: TIP DNIA: JAK ZMOTYWOWAĆ SIĘ DO PORANNEGO WSTAWANIA I ĆWICZEŃ?

Po siódme…

Każdy wysiłek fizyczny motywuje nas do picia jeszcze większej ilości wody. A co powiecie na… wyjątkową wodę?

Nawodnienie oraz równowaga wodno-elektrolitowa mają wpływ na psychofizyczną dyspozycję sportowców. Z przeprowadzonego przez Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach projektu badawczego wynika, że zastosowanie wody o właściwościach alkalizujących daje większy potencjał nawodnienia – ogranicza zaburzenia wodno-elektrolitowe oraz przyśpiesza tempo utylizacji mleczanu w wysiłkach anaerobowych krótkiego czasu. Oznacza to, że stosowanie wody o określonych właściwościach – ID’EAU – przyśpiesza regenerację poprzez najszybsze tempo powysiłkowej utylizacji mleczanu oraz podtrzymuje zasadowe pH moczu, optymalizując w ten sposób nawodnienie.

– 0,65 L – pakowana po 6 szt. – cena około 21 zł za karton; cena za butelkę 0,65 L wy-nosi około 3,5 zł
– 1 L – pakowana po 15 szt. – cena około 75 zł za karton; cena za butelkę 1 L wynosi około 5 zł

Jak zmotywować się do biegania? Kilka rad, które ułatwią Wam wyjście z domu

Po ósme…

Zaglądaj na Pinteresta! Tak, przyznaj, że kiedy przeglądasz tablicę i widzisz pięknie wyrzeźbione brzuchy i zgrabne nogi, zawsze obiecujesz sobie, że Ty też będziesz tak wyglądać… Tak, piszę to z własnego doświadczenia.