Opuchnięte, podrażnione oczy to bardzo powszechny problem – czy to z powodu płaczu, alergii czy niewyspania, skóra wokół nich jest jak wypchana poduszka.

Oto dwie proste rady doraźne:

1. Mini-masaż – opuszkami palców delikatnie poklepuj skórę wokół oczu. To pobudzi mikrokrążenie i pomoże zniwelować opuchliznę.

2. Zimny okład – najbardziej popularny; możemy robić go z torebek z herbaty, plastrów ogórka, żelowej maski czy rozkruszonych kostek lodu owiniętych w chusteczkę. * Korektory pod oczy.

Na co dzień…:

– Staraj się dbać o higienę snu – śpij min. 7-8 godzin, wietrz regularnie pokój, funduj sobie naprzemienne chłodne i ciepłe strumienie wody pod prysznicem (lodowata i gorąca woda to zbędna tortura).

– Zrezygnuj z czarnej herbaty na rzecz zielonej i czerwonej. Pomagają oczyścić ciało z toksyn, a czerwona herbata dodatkowo reguluje przemianę materii.

– Sport! To istne panaceum, dzięki niemu oczy też odpoczywają.

– Twoja poduszka nie powinna być za niska, ani też zbyt wysoka, warto spać na poduszce ortopedycznej, bo oprócz tego, że dobrze wpływa na kręgosłup, pomaga w zachowaniu odpowiedniego krążenia krwi i innych płynów w skórze.

– Starannie wybieraj płyny i mleczka do demakijażu oczu, powinny być jak najmniej drażniące; krem pod oczy wklepuj oszczędnie – jego nadmiar i tak nie zdziała cudów, a może niepotrzebnie przeciążyć cienką skórę wokół oczu.

– W łazience trzymaj sól fizjologiczną do przemywania podrażnionych oczu; jeśli dużo pracujesz przed komputerem pamiętaj, aby raz na jakiś czas dać oczom odpocząć, a w razie potrzeby dodatkowo nawilżaj je specjalnymi kroplami.