Oko ozdobione przedłużonymi rzęsami wygląda bardzo efektownie i w wielu przypadkach sprawia, że można całkowicie zrezygnować z reszty makijażu. Jest to bardzo wygodne np. gdy chodzicie na siłownię. Niektóre kobiety uzupełniają rzęsy regularnie, inne po jednej aplikacji mają ochotę je zdjąć (chociaż, gdy te są założone dobrze, nie wierzę, że ktoś chce się ich pozbyć!). No właśnie… Jak ściągnąć sztuczne rzęsy? Tak właściwie to jest na to jeden naprawdę skuteczny sposób…

ZOBACZ: PRZEDŁUŻANIE RZĘS – WSZYSTKO, CO POWINNAŚ WIEDZIEĆ [PYTANIA I ODPOWIEDZI]

Ostatnio sama zmagałam się z tym „problemem”. Gdy zmieniałam osobę, która zajmuje się przedłużaniem rzęs, ta poinformowała mnie, że nie uzupełnia prac innych stylistek i byłam zmuszona zdjąć wszystko, co miałam na oku. Dopiero wtedy mogłam założyć rzęsy od nowa. Byłam pewna, że do tego czasu problem rozwiąże się sam, w końcu rzęsy wypadają i czasami zdarza się tak, że gdy idziemy na uzupełnianie rzęs, na oku nie mamy już nic…

jak i czym zdjąć sztuczne rzęsy

(Nie)stety moje rzęsy trzymały się bardzo dobrze, dlatego postanowiłam poszukać domowych sposobów na ściąganie rzęs. Kiedy mamy założone rzęsy, nie możemy stosować żadnych tłustych olejków, dlatego pierwsze co spróbowałam tej metody. Myślicie, że klej zaczął się magicznie rozpuszczać? Nic z tych rzeczy. Tak więc nie pomogły olejki do demakijażu, tłuste płyny dwufazowe, ani nawet olej kokosowy. Efekt był taki, że jeżeli już coś wypadło to razem z moją naturalną rzęsą. A tego chcemy uniknąć.

ZOBACZ: MARZYSZ O SZTUCZNYCH RZĘSACH? NIE WIESZ JAK JE PRZYKLEIĆ? ZOBACZ TO VIDEO!

jak zdjąć przedłużone rzęsy

Po poradę przyszłam więc do specjalisty…

– Przy zdejmowaniu rzęs należy pamiętać, żeby pod żadnym pozorem nie robić tego samemu w domu. Efekt, jaki możemy uzyskać poprzez samodzielne zdejmowanie rzęs to powyrywane naturalne rzęsy wraz z cebulkami, co spowoduje zniszczenie naszych rzęs. Będziemy musiały czekać długi czas na ich odrośnięcie – powiedziała Anna Koncewicz – właściciel salonów Lash Up! LASHES & NAIL BAR oraz LASHES & BROW BAR w Warszawie.

– Aby zdjąć rzęsy w prawidłowy sposób należy umówić się do renomowanego salonu, w którym przy pomocy removera profesjonalna stylistka zdejmie rzęsy w taki sposób, aby nie uszkodzić naszych własnych. Remover to produkt rozpuszczający wiązania kleju. W salonie Lash Up! używamy remover’a w kremie renomowanej marki Posh Lashes, który pozwala bezpiecznie zdjąć stylizacje bez obawy, że płyn dostanie się do oka. Po zdjęciu rzęs możemy przez pewien okres czasu używać odżywek dostępnych na rynku – dodała Anna Koncewicz.

jak zdjąć sztuczne rzęsy metoda 1 do 1

Metoda przedłużania rzęs tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia. Czy zdecydowałyście się na 1:1, 2:1, czy też na metodę objętościową lub maksymalne zagęszczenie, sposób zdejmowania rzęs jest taki sam. Ja byłam bardzo zaskoczona, gdy stylistka po nałożeniu specjalnego płyn do ściągania rzęs (a może bardziej „kremu”), po kilku minutach bezboleśnie pozbyła się wszystkich doczepionych rzęs.

Wniosek? Nie warto kombinować bo można zrobić więcej szkód niż pożytku…

ZOBACZ: MARZYSZ O DŁUGICH I GĘSTYCH RZĘSACH? ISTNIEJE JEDEN, SKUTECZNY SPOSÓB, ABY TO OSIĄGNĄĆ!