Niezależnie od tego, jaki masz biust: duży, mały, spiczasty, opadający, asymetryczny czy nierówny – przede wszystkim warto zadbać o ich zdrowie. To absolutna podstawa, o której zawsze warto pamiętać. Drugą rzeczą jest fakt, że powinnaś pokochać swoje ciało takim, jakie jest. Razem ze swoimi wadami i zaletami – bo jest piękne, niezależnie od rozmiaru czy kształtu. Problem, który dotyka dosłownie wszystkie piersi, to opadanie. Nie znam jeszcze takiego ciała, które oparłoby się prawu grawitacyjnemu i odmówiło starzeniu się. Nie da się oczywiście tego uniknąć, ale można poprawić pewne nawyki, by jak najmocniej opóźnić ten proces.

Dla tych, którzy nadal szukają odpowiedzi na pytanie, dlaczego biust zaczyna opadać, mam jedną odpowiedź – jest nią upływ czasu. Nasze ciała się starzeją, skóra się rozciąga a grawitacja robi swoje. Wiadomo, że większe piersi jako pierwsze zaczną wykazywać tendencję do opadania, ale nie ominie to również mniejszych miseczek. Są też rzeczy, które nie są naszymi sprzymierzeńcami: ciąża, otyłość, karmienie piersią, drastyczne odchudzanie oraz nieprawidłowa rutyna pielęgnacyjna. A oto, co możemy zrobić, by odwlec to możliwie mocno w czasie.

ZOBACZ TEŻ: NA ŚWIECIE ISTNIEJE 7 KSZTAŁTÓW BIUSTU… KTÓRY TO TWÓJ?

Kontrowersyjna maseczka na piersi

Brytyjska blogerka twierdzi, że znalazła świetny sposób na opadanie piersi – vlogerka o nicku Naturalbeauty556 podzieliła się przepisem na czarodziejską miksturę, która w 5 dni poprawia jędrność biustu. Skład? Mąka pszenna, białko, pasta do zębów oraz… starty ogórek. Dermatolodzy ostrzegają jednak, że przepis nie może być skuteczny, ponieważ żaden ze składników nie jest w stanie zwiększyć tkanki ani zacieśnić luźnej skóry.

Przestań spać na brzuchu

Wiem, ja też tak uwielbiam spać. To przecież najwygodniejsza pozycja na świecie! Niemniej źle wpływa na skórę na piersiach oraz twarzy – przyczynia się do powstawania przedwczesnych zmarszczek.

Zapomnij czasami o staniku

Mocny ucisk z usztywnianych biustonoszy również nie są dobre dla naszych piersi. Takie staniki osłabiają mięśnie klatki piersiowej, tym samym powodując opadanie piersi. Nie chodzi o to, by stać się hippiską. Pozwól jednak czasami piersiom swobodnie zwisać. To lepsze, niż nieustanny ucisk.

Smaruj piersi kremem przeciwsłonecznym

Piersi, tak samo jak skóra na twarzy, dość słabo radzą sobie bez ochrony przed promieniami UV. Zbyt mocna i częsta ekspozycja może wpływać na powstawanie zmarszczek, rozciąganie włókien kolagenowych oraz uszkodzenie struktury skóry.

ZOBACZ TEŻ: Czy jesteś właścicielką IDEALNYCH PIERSI? Faceci wybrali biust doskonały!

Skończ raz na zawsze z paleniem!

Dym w płucach osłabia również skórę i przyspiesza jej proces starzenia się, poprzez zmniejszenie dopływu krwi do powierzchni skóry. Ja wiem, że to trudne, ale naprawdę warto! Twoja skóra Ci podziękuje.

Nie bój się ćwiczeń!

Istnieją ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie klatki piersiowej, tym samym wspomagają ujędrnienie tkanek w piersiach. Ćwiczenia są dobre na wszystko!

Co Wy na to?