Jesteśmy przyzwyczajeni do pięknych, praktycznie doskonałych pod każdym calem twarzy modelek, influencerek i celebrytek. I chociaż w większości zdajemy sobie sprawę z tego, że zdjęcia poprawiano przed publikacją oraz że instagram to największy kłamca naszych czasów, to często dajemy się ponieść tej imitacji rzeczywistości. Jest jednak dobry sposób na to, by poprawić sobie humor po obejrzeniu stosu idealnych zdjęć. Wystarczy obejrzeć twarze modelek i celebrytek z bliska, bez photoshopa, retuszu i filtrów – nie po to by hejtować, a by przypomnieć sobie, że pewnych rzeczy nie ukryje też nawet najmocniejszy makijaż.

KIM KARDASHIAN

Nie można Kim odmówić urody – celebrytka ewidentnie ma w sobie coś, co przyciąga do niej miliony. Nie jest jednak idealna. Na zdjęciach z czerwonego dywanu widać z bliska doskonale, że ma problemy z cerą, wypryski oraz… zdecydowanie mniejsze oczy niż na swoich zdjeciach na instagramie.

RIHANNA

Kochamy Riri, bez dwóch zdań. Ale wiemy też doskonale, że nie jest idealna – duży nos, pierwsze zmarszczki oraz wypryski, to dla niej codzienność, tak jak i dla nas.

ZOBACZ TEŻ: SEKRETY URODY GWIAZD STAREGO HOLLYWOOD

KYLIE JENNER

Zaraz po Kim, to jedna z najchętniej naśladowanych Kardashianek. Prawda jest jednak taka, że wszystko w niej zostało praktycznie poprawione – wypełniacze, trwale zrobione brwi, sztuczne rzęsy oraz odpowiedni makijaż. Oto cały sekret.

ARIANA GRANDE

Och Ari, Ari. Wystarczy spojrzeć na jej zdjęcie sprzed kilku lat by gołym okiem dostrzec, jak zmieniła się artystka. Proste włosy, wysoki kucyk, rzęsy, brwi oraz regularna opalenizna – wygląda jak zupełnie inna osoba, prawda? Za to z powodu jej zdjęć na insta można dostać kompleksów na kolejne 20 lat. I po co?

Łapka w górę, komu poprawił się humor!