Której z nas nie zależy na pięknym uśmiechu i białych zębach? Okazuje się, że wcale nie trzeba wybielać ich u dentysty ani używać specjalistycznych preparatów. Aby cieszyć się białym uśmiechem wystarczy… wybrać się do kuchni! O co chodzi?

ZOBACZ: JAK WYBIELIĆ ZĘBY W 5 MINUT PRZY POMOCY TRUSKAWEK?

Jak wybielić zęby sodą?

Pewnie słyszałyście o „magicznych” właściwościach sody oczyszczonej. Na kolor naszych zębów wpływa wiele czynników. Głównie zależy on od koloru kości, jednak odcień może zmieniać się przez różnego rodzaju osad pojawiający się na szkliwie. Żółtych plam można się pozbyć. Wystarczy, że przez właściwym myciem zębów nasypiecie na szczoteczkę odrobinę sody, dodacie kilka kropli wody i zaczniecie delikatnie wmasowywać powstałą papkę w zęby. Dokładnie tak samo, jak podczas mycia zębów. Efekty będą widoczne już po jednym „zabiegu”.

Należy jednak pamiętać o tym, żeby nie stosować tego triku częściej niż raz na dziesięć dni. Częstsze używanie sody mogłoby skończyć się zniszczeniem szkliwa!

Podsumowując – jeżeli chcecie używać sody do wybielania zębów – róbcie to z głową. Według nas jest to świetny trik, który można zastosować przed wielkim wyjściem.

ZOBACZ: JAK SPRAWIĆ ABY ZĘBY WYGLĄDAŁY NA BIELSZE NIŻ SĄ W RZECZYWISTOŚCI?

Próbowałyście?

Jak wybielić zęby sodą?