Przyciemniłaś włosy i teraz tęsknisz za swoim blondem? Podpowiemy, jak to zrobić i czego możesz się spodziewać.

Wybierz dobrego kolorystę

Powrót do blondu to nie lada sztuka. Farbowanie powinno być prowadzone przez doświadczonego fryzjera. Trzymaj się sprawdzonego specjalisty, który od początku do końca zadba o Twoje włosy. Na bieżąco omawiaj postępy i jasno mów o swoich oczekiwaniach. Z drugiej strony i nie spodziewaj się niemożliwego.

Balejaż

Zapomniany balejaż (ten, który widziano kilka lat temu na ulicach był najczęściej źle wykonywany) to dobra technika pozwalająca stopniowo rozjaśniać włosy. Efekt powinien przypominać włosy naturalnie rozjaśniane słońcem, kolor ma rozjaśniać się stopniowo, a nie poprzez wybieranie pasm, które mocno kontrastują z resztą czupryny.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Jak wrócić do blondu?

Nie od razu

Nie zawsze można wrócić do blondu podczas jednej wizyty w salonie fryzjerskim. Jeśli zależy Ci na zdrowiu Twoich włosów, czasem potrzebne będą nawet 3-krotne zabiegi rozjaśniania i dekoloryzacji.

Pozwól włosom odpocząć

Pomiędzy kolejnymi zabiegami zaplanuj przerwy, by pozwolić włosom odpocząć. Za dużo i zbyt intensywne zmiany mogą skończyć się koniecznością radykalnego obcięcia loków, a tego chyba nie chcemy.

Cięcie

Prosty sposób, by pozbyć się części ciemnych pasm. Podetnij wysuszone i zniszczone końce. Fryzura zyska na witalności, a włosy będą się lepiej układać.

Najmocniej rozjaśnij włosy na czubku

Nie ma sensu przeciążać od razu wszystkich włosów. Jeśli potrzebujesz stopniowej zmiany, a zależy Ci na szybkim efekcie, najwięcej uwagi poświęć włosom na wierzchu fryzury.

Odpowiednia pielęgnacja w domu

Zaopatrz się w odpowiednie kosmetyki, najczęściej podczas wracania do blondu potrzebne są odżywki i maski nawilżające oraz szampony niwelujący żółty odcień.