Znaki zodiaku mogą wiele powiedzieć o naszych preferencjach, guście i stylu życia. Podczas gdy niektórzy z nas cenią sobie harmonię, porządek i spokój, inni najlepiej odnajdują się w chaosie. Okazuje się, że astrologia i znaki zodiaku mogą mieć wpływ także na nasze wybory dotyczące wystroju wnętrz. Jakie dekoracje najbardziej cenią sobie Ryby? Które kolory wybiera Baran i co o stylu skandynawskim sądzą Bliźnięta?

Dekoracja domu a znak zodiaku

Koziorożce wydają się być tradycjonalistami. Lubią polegać na tym, co niezawodne. Funkcjonalność ma ogromne znaczenie w ich domowej przestrzeni. Wszystko, co znajduje się w zasięgu wzroku ma mieć określony cel. Koziorożce powinny zainwestować w uporządkowaną i zorganizowaną garderobę, ponieważ jest to dla nich ważna przestrzeń – lubią, gdy panuje tam porządek.

Wodniki kochają wszystko co wyjątkowe. Uwielbiają wyróżniać się z tłumu. Ich ulubionymi materiałami jest szkło i stal. Kochają nowoczesny styl i chętnie korzystają ze zdobyczy nowych technologii. Często inwestują w sprzęt z kategorii smart home.

Ryby postrzegają dom jako swoje sanktuarium. Cenią sobie harmonię i spokój. Często sięgają po świece, ozdobne poduszki i koce, dzięki którym wnętrze zyskuje przytulny klimat. Wybierają neutralne kolory, kwieciste motywy i lubią otaczają się roślinami.

Baran to silny znak ognia, który wyróżnia się dużą dawką energii, motywacją i pewnością siebie. Jest zdecydowany i gotowy do działania. Wnętrze jego domu to zazwyczaj energetyczne kolory. Ceni sobie motywacyjne dodatki, na przykład plakaty z ulubionymi cytatami.

Byk uwielbia luksus i blask. Często wybiera dodatki w stylu glamour i świetnie odnajduje się w przepychu. Stawia na złote wykończenia, dużą ilość luster i lamp.

Bliźnięta pragną różnorodności i, jak w przypadku większości rzeczy, trudno im zdecydować się na jeden konkretny styl. Ich dom to miraż kolorów, często stawiają na antyki i nie mają problemu z tym, by łączyć je z nowoczesnymi dodatkami w postaci designerskich stolików czy flakonów.

Rak to znak zodiaku, który stawia na ciepły, przytulny klimat. Uwielbia meble z elementami wikliny, beżowe kolory i ceramiczne dekoracje.

Lew uwielbia wyróżniać się z tłumu. To totalny maksymalista, który ceni designerskie dodatki. Nie boi się odważnych połączeń kolorystycznych. Ceni sobie indywidualny styl, dlatego katalogowe wnętrza nigdy nie są dla niego inspiracją. Idzie własną drogą i zawsze stawia na intuicję.

Ponieważ Panny mają tendencję do bycia perfekcjonistami ich domy zawsze muszą być uporządkowane i skrupulatnie urządzone. Eleganckie linie i neutralne kolory pozwalają im uniknąć niepotrzebnego chaosu.

Harmonijne życie jest dla Wagi niezwykle ważne. Jako jeden z najbardziej artystyczny znaków zodiaku, jej styl odzwierciedlają unikalne świeczniki czy wazony o intrygujących kształtach. Wagi cenią sobie niebanalne dodatki, ale wiedzą, że mniej znaczy więcej – dla nich zawsze najważniejsza jest równowaga.

Skorpion to tajemniczy i enigmatyczny znak. Dom jest dla niego oazą, choć ma tendencję do wybierania zmysłowego i ciemnego wystroju. Aksamitne zasłony, jedwabna pościel, ciemne meble idealnie pasują do Skorpiona.

Dla Strzelca najważniejsza jest różnorodność. Jego dom to inspirowane marokańskim stylem dywany, azjatyckie dzieła sztuki i skandynawskie meble. Uwielbiają też naturę, dlatego w ich domach jest mnóstwo kwiatów.