Jak sprawić, żeby szczupła sylwetka przestała być marzeniem, a stała się rzeczywistością? I czym właściwie jest „racjonalne odchudzanie”? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Zgrabna figura – to proste!

Piękne ciało, zgrabna sylwetka – Internet pełen jest wskazówek jak sprawić, aby hasła te stały się Twoją rzeczywistością. Niestety, wiele z proponowanych rozwiązań jest nie tylko nieefektywnych, ale także szkodliwych dla organizmu, a całe wysiłki kończą się efektem jojo. Jak tego uniknąć? Skuteczne odchudzanie wcale nie musi być trudne! Przede wszystkim, już na samym początku warto odrzucić wszystkie „diety-cud”, proponujące ekspresową zmianę i mnóstwo wyrzeczeń. W procesie odchudzania warto postawić na racjonalną, zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną i NIEWIELKI deficyt kaloryczny. Co to znaczy? Zdaniem ekspertów, zdrowe i skuteczne odchudzanie to takie, które powoduje ubytek 0,5-1% masy ciała tygodniowo. Jeżeli więc obecnie ważysz 60 kg, tygodniowo powinno Ci ubywać 0,3-0,6 kg, co oznacza redukcję na poziomie ok. 2 kg w skali miesiąca. Pamiętaj – szczupła sylwetka wymaga cierpliwości i pracy! I choć z dietą-cud efekt może być szybki, to jego utrata będzie jeszcze szybsza, a Ty wylądujesz na kolejnej diecie.

Indywidualnie opracowana dieta online

Co oznacza „zbilansowana dieta”? Przede wszystkim, taki sposób odżywiania powinien dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach oraz proporcjach. Aby osiągnąć ten cel, każdy zbilansowany posiłek powinien zawierać źródło białka (np. nabiał, mięso, ryby, nasiona roślin strączkowych), źródło węglowodanów złożonych (np. pieczywo, ryż, kasza, makaron, ziemniaki), tłuszczu (np. olej, oliwa, orzechy, nasiona, masło orzechowe), a także warzywa i owoce dostarczające witamin, składników mineralnych, błonnika oraz przeciwutleniaczy. 

Jak skomponować odpowiednio zbilansowaną dietę? W tym celu, warto poprosić o pomoc dietetyka – pomoże Ci on w takim dopasowaniu sposobu żywienia, aby był on nie tylko zdrowy i zbilansowany, ale także odpowiadał Twoim indywidualnym potrzebom i preferencjom. Nie masz czasu ani ochoty na wizyty w gabinecie dietetyka? Świetnym wyborem będzie w takiej sytuacji dieta online! Miejscem specjalizującym się w prowadzeniu współprac dietetycznych online jest Centrum Respo. Jak czytamy na: https://centrumrespo.pl/dieta-online/, odchudzanie z metodą Respo to nie tylko dieta – ale także stały kontakt z dietetykiem, pomoc fizjoterapeuty i dostęp do ogromnej bazy przepisów i instrukcji ćwiczeń. Co bardzo ważne – dieta Z Centrum Respo jest RESPONSYWNA – a więc dopasowana do Twojego stanu zdrowia, preferencji żywieniowych, celów, planu dnia czy możliwości kulinarnych. Koniec z posiłkami wymagającymi godzin spędzonych w kuchni, nielubianymi przez Ciebie produktami i monotonną dietą! Pamiętaj – dobra dieta ma się dopasować do Ciebie, a nie Ty do diety.

Wsparcie w procesie odchudzania kluczem do sukcesu

Na czym jeszcze polega skuteczne odchudzanie? Pamiętaj – same porady dietetyka to nie wszystko! Kluczem do sukcesu w procesie odchudzania są stała opieka i wsparcie ze strony specjalisty. Dlaczego jest to tak ważne? Każdy z nas ma gorsze dni i chwile zwątpienia – i to właśnie dietetyk powinien wspierać Cię w upartym dążeniu do celu i powstrzymywać przed porzuceniem drogi do zmiany. Pamiętaj również, że porady dietetyczne powinny dopasować się do miejsca na drodze do zdrowego żywienia, w którym aktualnie się znajdujesz – inne zalecenia otrzymasz na samym początku diety, a inne – gdy do celu brakuje już niewiele. Właśnie dlatego, w Centrum Respo możesz w każdej chwili porozmawiać ze swoim Opiekunem Celu – wykwalifikowanym dietetykiem, który zajmie się Tobą od początku do końca. Dzięki dedykowanej aplikacji możesz do niego napisać w każdej chwili i rozwiać wątpliwości, czy uzyskać odpowiedzi na dręczące Cię pytania. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda metamorfoza z Centrum Respo, koniecznie zajrzyj na: https://centrumrespo.pl. Pamiętaj, skuteczna dieta to taka, która pozwali Ci osiągnąć zamierzone cele! A Centrum Respo to prawie 1500 podopiecznych i…ponad 96 000 zrzuconych kilogramów, trudno więc o lepszą rekomendację!

Jak uniknąć efektu jojo?

Największy koszmar większości odchudzających się osób? Oczywiście efekt jojo! Nie ma nic bardziej demotywującego niż kilogramy powracające niczym bumerang po osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Jak temu zapobiec? Przede wszystkim – zapomnij o czymś takim jak „dieta na szybkie odchudzanie”. Sokowe detoksy, dieta keto, Dukana, Dąbrowskiej…wszystkie obiecują ekspresową redukcję masy ciała. Nikt jednak nie wspomina o tym, że zwykle kończą się one efektem jojo, a często także innymi konsekwencjami dla zdrowia. Pamiętaj – tego rodzaju diety są nie tylko niedoborowe, ale przede wszystkim – trudne do utrzymania w dłuższej perspektywie czasu, bo chyba nikt z nas nie chciałby przez całe życie eliminować połowy produktów spożywczych. Właśnie dlatego, szybkie odchudzanie kończy się równie szybką porażką i zniechęceniem.

Jak uniknąć efektu jojo? Pamiętaj, że dobra dieta wymaga cierpliwości, systematyczności oraz zmiany nawyków żywieniowych. Jej brak doprowadzi bowiem do powrotu niechcianych kilogramów, nawet po przejściu najlepszej diety. To właśnie praca nad nawykami dietetycznymi stanowi więc esencję współpracy z dietetykiem – bez tego dieta stanie się bowiem doraźnym sposobem na odchudzanie, a nie rozwiązaniem na lata, którego oczekujesz.