Salon to bardzo często największe i najtrudniejsze do zaaranżowanie pomieszczenie w domu. Trzeba w nim połączyć różne rozwiązania, aby stworzyć spójną całość. Odpowiednie firany i zasłony pozwolą Ci uzyskać piękny i przytulny efekt. Dziś bierzemy na warsztat wnętrza w stylu nowoczesnym. Oto kilka wskazówek!

Firany i zasłony do salonu – jakie wybrać?

Okna są bardzo widocznym elementem każdego domu i mieszkania. Mają często bardzo dużą powierzchnię, dzięki czemu wnętrze jest naturalnie doświetlone, a tym samym nie ma tak dużej konieczności instalowania dużej ilości mocnego oświetlenia. Jeżeli chodzi o ich dekorację, rozwiązań jest naprawdę dużo. Warto wziąć pod uwagę rozmiar i kształt okien, sposób ich montażu, rodzaj parapetów, grzejników i dekoracji np. sztukaterii, rozmiary pomieszczenia, kolorystykę ścian i podłóg oraz ogólnego design salonu.

Nowoczesny salon – czy konieczne są firany?

Nowoczesny styl aranżacji wnętrza nie wyklucza tego, aby umieszczać w oknie firany. Choć w tego rodzaju salonach mogą znajdować się rolety, plisy, żaluzje lub innego rodzaju dekoracje, to odpowiednio dobrane firanki i zasłony dodają wnętrzu przytulności i przede wszystkim zapewniają prywatność. Możesz zainwestować w zasłony, jak również firanki gotowe, na wymiar lub na metry. Szeroki wybór firan znajdziesz na stronie https://alena-firany.pl/firany.html.

firany do salonu

Co dają firany w salonie?

Przede wszystkim ozdabiają wnętrze! Te w kolorze białym, a także jednolite zasłony sprawią, że wnętrze będzie wyglądać na dopełnione i bardziej przytulne. Inną kwestią jest oczywiście odpowiednie cieniowanie wnętrz lub odcięcie dopływu promieni słonecznych w przypadku dużego nasłonecznienia latem. Warto pamiętać, że nie każdy ma lub nie każdy może posiadać w salonie klimatyzację. Firanki i zasłony pomagają utrzymać temperaturę na normalnym, pozwalającym na spokojne funkcjonowanie poziomie.

Nowoczesny salon: jak wybrać firanki?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, w jaki sposób będą montowane Twoje firanki i zasłony. Najlepszym i najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest wybór firanek w kolorze białym, który jest ponadczasowy, kojarzy się z czystością i nowoczesnością, pasuje praktycznie do wszystkiego. Mając białe firanki, gotowe czy na wymiar, z łatwością dobierzesz zasłony. Oczywiście możesz kupić firanki w innej kolorystyce, zachowaj jednak zdrowy rozsądek, aby nie przesadzić z dekoracją.

firany i zasłony

Długie firany zdecydowanie sprawdzą się, gdy nie masz pod oknem grzejników lub chcesz również zamaskować ściany, których nie można dekorować. Można je montować w oknach, gdzie nie ma drzwi balkonowych lub tarasowych. Jeżeli dysponujesz dekoracyjnymi grzejnikami, ładnymi parapetami z marmuru czy konglomeratu, masz wyjście na balkon lub taras lub chcesz wpuścić do wnętrza jak najwięcej naturalnego światła – wybierz krótsze firany.

 

Artykuł sponsorowany