To nie jest porada z cyklu: ekspresowa dieta 3-dniowa, choć schudnąć można. Głównie zrzucając wodę, która potrafi doprowadzić do wahań wagi nawet o parę kilo.

Dzięki utracie nadmiaru wody nasze ciało wygląda na smuklejsze, mięśnie na lepiej zarysowane. W pasie ubywa Ci nagle kilka centymetrów. A zatem, co zrobić, by pozbyć się jej?

Pij

Nasz organizm gromadzi wodę, gdy przyjmujesz jej za mało – to jego system obronny mający na celu zapobieganie odwodnieniu. Pij nieustannie, małymi łykami. 2 szklanki wypite szybko nie załatwią sprawy. Możesz też jeść cytrusy, które wspomagają oddawanie moczu. No i kawa! Filiżanka małej czarnej może pomóc, ale pamiętaj, by nie przesadzić z ilością kofeiny na dzień. Kawę pij w towarzystwie wody. Zwłaszcza espresso. Nie chcemy się odwodnić, a usunąć nadmiar wody. To zasadnicza różnica. Zrezygnuj natomiast z alkoholu. Oczywiście lampka wina nie zaszkodzi nikomu – chodzi o umiar.

Jak się pozbyć wody z organizmu?Unikaj soli

A to oznacza: żadnych chipsów, paluszków ani orzeszków. Mają one dużą ilość soli. Jeśli czujesz, że potrawa jest niedosolona, oprzyj się pokusie i nie przyprawiaj jej już solą.

Wspomóż jelita

Usuwanie nadmiaru wody nie odbywa się tylko przez mocz. Jeśli wspomożesz perystaltykę jelit, np. spożywając rano pełnoziarniste musli i jedząc jabłka ze skórką, Twój brzuch odwdzięczy się płaskim wyglądem.

Rusz się

Nie chodzi o forsowne ćwiczenia – po prostu unikaj siedzenia w jednej pozycji. A Święta temu sprzyjają. Idźmy na spacer, wyszoruj wannę. Brzmi śmiesznie? Tak, ale to też ruch!