Niestety, świadomość dotycząca trądziku różowatego jest naprawdę niska. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące cię pytania. Skąd bierze się trądzik różowaty, jakie są jego przyczyny i objawy, jak wygląda leczenie oraz wiele innych zagadnień związanych z tą chorobą.

TRĄDZIK RÓŻOWATY- PRZYCZYNY

Niestety nie wszyscy mają dostęp do rzetelnej wiedzy dotyczącej choroby, co sprawia, że połowa osób borykających się z trądzikiem nawet nie zdaje sobie sprawy, że go ma oraz że można skutecznie go leczyć. Tymczasem trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry, z którą najczęściej zmagają się kobiety powyżej trzydziestego roku życia.

Chorobie sprzyjają zaburzenia endokrynologiczne. Najczęściej dotyczy osób mających problem z alergiami lub nadciśnieniem tętniczym. Trądzik różowaty na twarzy łączy się także z problemami żołądkowymi oraz nieregularnymi wypróżnieniami. Istnieją również czynniki, które nasilają objawy, a wśród nich między innymi spożywanie nadmiernej ilości alkoholu, kawy, korzystanie z sauny, stresujący tryb życia oraz spożywanie ostrych przypraw.

Na przyczyny trądziku różowatego i zaostrzenia choroby może wpływać wybór niewłaściwego kremu na trądzik różowaty. Warto pamiętać, że kosmetyki na trądzik różowaty należy stosować ostrożnie i zaleca się skonsultować ich działanie ze specjalistą.

ZOBACZ TEŻ: ZAPYTAŁAM DERMATOLOGA, CZY OSOBY Z TRĄDZIKIEM RÓŻOWATYM POWINNY SIĘ MALOWAĆ

TRĄDZIK RÓŻOWATY- OBJAWY

Podczas gdy wiele osób zastanawia się jak wyleczyć trądzik różowaty, najpierw należy dokładnie przeanalizować objawy. Choroba może objawiać się przeróżnie: rumieniem na twarzy, poszerzonymi naczyniami krwionośnymi, zmianami zapalnymi w postaci grudek, guzów i torbieli.

Niestety bardzo wielu pacjentów lekceważy objawy występujące na początku i nie wiedzą, że choroba dotyczy również ich. Zatem zanim sięgniesz po maść na trądzik różowaty, wybierz się do dermatologa. Wspólnie zdecydujecie o sposobie leczenia dostosowanym do objawów trądziku.

ZOBACZ TEŻ: EKSPERT RADZI: JAK ZMNIEJSZYĆ RYZYKO WYSTĄPIENIA TRĄDZIKU RÓŻOWATEGO

TRĄDZIK RÓŻOWATY- LECZENIE

Najważniejsze jest wczesne rozpoznanie choroby. Konsultacja z dermatologiem i decyzja o podjęciu leczenia to najzwyczajniej w świecie szansa na uniknięcie jej rozwoju i zaostrzeń. Eksperci ostrzegają, że nieleczony trądzik różowaty to problem, który wpływa na jakość życia pacjentów oraz ich relacje społeczne. To niezwykle ważny obszar.

Według badania przeprowadzonego przez instytut badawczy Kantar Millward Brown, w ramach kampanii „Róż się do lekarza” niemal połowa Polaków deklaruje, że już najlżejsze symptomy trądziku różowatego wywołują u nich obawę przed kontaktem z chorą osobą. W przypadku silniejszych i wyraźniejszych objawów trądziku różowatego, na ograniczenie kontaktu wskazuje niemal 71 procent ankietowanych.

Zatem jak leczyć trądzik różowaty? W zależności od stanu Twojej skóry specjalista może zalecić przyjmowanie leków lub też wystawić receptę na specjalistyczne kosmetyki do cery z trądzikiem różowatym. Wiele osób decyduje się na samodzielne leczenie skóry, jednak w tym przypadku nie warto ryzykować.

Stosując kosmetyki zakupione w drogerii lub bez recepty, koniecznie skonsultuj je z lekarzem. W sieci na każdym kroku znajdziesz poradniki dotyczące domowych sposobów na trądzik różowaty, ale w tym przypadku należy korzystać z nich rozsądnie. Jedną z najpopularniejszych metod, o której rozpisują się internauci, jest stosowanie aloesu na trądzik różowaty. Kolejną popularną pozycją w wyszukiwarce Google jest zapytanie trądzik różowaty i leczenie moczem

Warto spróbować, jednak jeśli zauważysz, że objawy trądziku różowatego nasilają się i stają się nie do zniesienia, natychmiast udaj się do lekarza. Niektórzy próbują oddziaływać na trądzik odśrodkowo, ale czy istnieje coś takiego jak dieta trądzik różowaty?

ZOBACZ TEŻ: ZROBIŁAM TEST NA OBECNOŚĆ TRĄDZIKU RÓŻOWATEGO ONLINE I OTO, CO MI POWIEDZIAŁ

TRĄDZIK RÓŻOWATY- DIETA

Owszem. Zrównoważona dieta przy trądziku różowatym jest niezwykle ważna. To, co spożywasz ma ogromny wpływ na trądzik różowaty. Zatem jeśli chcesz pozbyć się trądziku różowatego, spożywaj duże ilości wody. Sięgnij po więcej warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych. Zrezygnuj z produktów przetworzonych, cukrów rafinowanych, napojów słodzonych oraz tłuszczów nasyconych.

Aby utrzymać właściwe pH żołądka, należy spożywać osiemdziesiąt procent żywności alkalizującej oraz dwadzieścia procent zakwaszającej. Produkty alkalizujące to przede wszystkim warzywa owoce, mleko i napoje mleczne.
Jeśli borykasz się z trądzikiem różowatym, stosuj się do wszystkich wyżej wymienionych wskazówek oraz koniecznie skonsultuj się ze specjalistą. Już wkrótce będziesz mogła powiedzieć „wyleczyłam trądzik różowaty”.