Są takie kobiety, które kolekcjonują wręcz kosmetyki do makijażu. Ich kolekcja poszerza się nieustannie, bo nie mogą odmówić sobie nowego cienia do powiek, który „ma przecież taki piękny odcień turkusu”, jej zdaniem zdecydowanie inny, niż trzy inne turkusowe cienie, które ma w swojej kosmetyczce.

Nie ma co z tym walczyć – w końcu kochamy kosmetyki.

Lepiej starać się zapanować nad naszą kolekcją. Jest na to kilka sposobów:

 

1. Przeznacz na nie konkretne miejsce

To klucz do porządku. Kosmetyki muszą mieć swoje miejsce, swój kącik. Nie wystarczy im miejsce w tekstylnej kosmetyczce, inaczej są w całym domu.

 

2. Toaletka

To najstarszy i najbardziej efektowny sposób. Najlepsza jest taka w formie biureczka z wygodnym krzesłem i lustrem. Szufladki i przegródki gwarantują, że wszystko się zmieści.

 

3. Pomocnik

Świetne rozwiązanie dla tych, które nie mają tyle miejsca. Pozioma, wysoka komódka wyposażona w szuflady – podobne mają fryzjerzy w salonach fryzjerskich. Taki sposób przechowywania znajdziemy często u prowadzących blogi na temat makijażu.

 

4. Kuferek

Najlepszy jest taki, rozkłada się teleskopowo, by mieć na raz dostęp do wszystkiego. Z podobnych korzystają wizażyści.

 

5. Ozdobne pudełka

Wygospodaruj jedną półkę. Pudełka poukładaj jedne obok drugiego, tworząc coś w rodzaju przegródek. Płytkie przykrywki możesz wykorzystać, by zorganizować też przestrzeń w szufladach.

Możesz też kupić gotowe wkłady.

 

6. Koszyczki dla wielbicielek retro

Jeśli nie jesteś fanką ustawiania tylko wrzucania, koszyczki będą idealne. Mogą być plastikowe bądź wiklinowe, w zależności od stylu i upodobań.

 

7. Kosmetyczny organizer dla posiadaczek mniejszej kolekcji

Identyczny, jak biurowy, ale nieco szerszy i pojemniejszy. Sprawdzi się u tych, które nie mają porażającej ilości kosmetyków, a lubią mieć wszystko na wierzchu.

Czekamy na Wasze propozycje. Na naszym forum znajdziecie osobny wątek na ten temat. Miłej lektury!