Gdy patrzysz w głąb swojej kosmetyczki – co widzisz? Zapewne mnóstwo plastiku. Jest z niego zrobiona większość opakowań, a jak wiemy – nie służy on środowisku. Każdy z nas niestety używa go na codzień, ale znalazłyśmy kilka sprawdzonych sposobów, jak maksymalnie ograniczyć używanie tego materiału. Jeśli tak jak my, chcesz ratować planetę, sprawdź nasze rady, na pewno uda ci się którąś z nich wcielić w swoje życie!

Najlepszym sposobem na zastąpienie drogeryjnych kosmetyków pakowanych w plastik, jest robienie kosmetyków w domu. Jest to ulga nie tylko dla ziemi, ale również dla twojego portfela. W Internecie jest mnóstwo porad na temat tego, jak samemu wykonać balsam, krem, a nawet dezodorant. Wystarczy, że zmieszasz ze sobą ¼ szklanki sody oczyszczonej i tyle samo proszku z maranty. Powoli dodaj 4 łyżki oleju kokosowego i 10 kropli olejku z grejpfruta. Połącz wszystkie składniki i przełóż do pojemnika z pokrywą (byle nie plastikowego!). I voila! Zaczekaj, aż wszystko ładnie zmięknie i wmasuj w skórę.

ZOBACZ TEŻ: OLEJEK ARGANOWY, JOJOBA I MIGDAŁOWY! ICH MAGICZNA MOC

Jeśli nie masz czasu i zdolności do robienia własnych kosmetyków – w dalszym ciągu możesz ograniczyć zużywanie plastiku. Przykład? Zastąp mleczko do ciała lub odżywkę olejkiem arganowym lub kokosowym. Jeśli chodzi o detergenty – warto sięgnąć po sprawdzone sposoby babci lub mamy i używać na przykład octu lub sodu oczyszczonej.

To wszystko wydaje ci się zbyt trudne i czasochłonne? Spróbuj zrezygnować ze słomek i plastikowych kubeczków – to naprawdę może być dobry krok do uratowania planety Ziemi.

ZOBACZ TEŻ: JAK ZROBIĆ WŁASNY KREM POD OCZY? TO PROSTE

A ty starasz się eliminować plastik ze swojego codziennego życia?