Piękne, gładkie nogi to jeden ze sposobów na udane lato. Niestety nie wszystkie możemy się nim cieszyć. Przykry i nieestetyczny problem wrastających włosów dotyczy wielu z nas. To one są przyczyną powstawania czerwonych krost. Być może zmagasz się z nimi od lat, ale czy wiesz, że doświadczasz łagodnego zapalenia mieszków włosowych?

Nie martw się. W ty artykule zgromadziłyśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci wyleczyć problem lub najzwyczajniej w świecie go uniknąć.

ZOBACZ TEŻ: SPRAWDZONE SPOSOBY NA WRASTAJĄCE WŁOSKI PO DEPILACJI

Zapalenia mieszków włosowych to najczęstsza przyczyna powstawania ropnych punktów na skórze. Wysypka spowodowana stanem zapalnym składa się z czerwonych punkcików z niewielkimi pęcherzami wypełnionymi ropą. Może dotyczyć to każdego obszaru skóry w tym pleców, pośladków, klatki piersiowej, ramion i nóg. Istnieją róże formy zapalenia mieszków włosowych.

Przyczyna zapalenia mieszków włosowych?

Zwykle przyczyną są bakterie zwane staphylococcus aerius. Nie powodują żadnych problemów, dopóki nie dostaną się do skóry (np. przez golenie). Wtedy może rozwinąć się zapalenie mieszków włosowych. Inną przyczyną może być podrażnienie skóry.

ZOBACZ TEŻ: TRIK, DZIĘKI KTÓREMU UNIKNIESZ WRASTANIA WŁOSÓW PO GOLENIU OKOLIC BIKINI

Jak walczyć z zapaleniem mieszków włosowych?

Na szczęście jest to problem stosunkowo łatwy do wyleczenia w domu. Możesz użyć miejscowych środków antyseptycznych. Naszym ukochanym produktem i jednocześnie najnowszym odkryciem, który łagodzi podrażnienia po goleniu jest Kalamina Ministerstwa Dobrego Mydła.

Jak pozbyć się krost na nogach, które pojawiają się przez wrastające włosy?

To nieoceniona i niezwykle delikatna mieszanka węglanu cynku z tlenkiem żelaza. Puder działa kojąco, przeciwzapalnie i antyseptycznie, łagodzi świąd i pieczenie, reguluje pracę gruczołów łojowych i sprzyja regeneracji skóry.

Sprawdza się w łagodzeniu podrażnień, trądziku, łojotokowego zapalenia skóry, wysypek, zakażeniach grzybicznych czy innych problemów skórnych, a nawet w przypadku ukąszeń przez owady, poparzeń słonecznych, podrażnień po depilacji itd. Kalamina sprzyja obkurczeniu naczyń krwionośnych, co zmniejsza rumień czy obrzęki i rozjaśnia skórę. Nakładana punktowo pomaga „przysuszać” niedoskonałości i przyspiesza gojenie.

Jak uniknąć zapalenia mieszków włosowych?

Dokładna higiena i stosowanie środków antyseptycznych oraz odpowiednie przygotowanie skóry do golenia to podstawa. Zanim weźmiesz do ręki maszynkę, pamiętaj o dokładnym nawilżeniu nóg oraz wykonaniu peelingu. To zdecydowanie obniży ryzyko wystąpienia zapalenia mieszków włosowych.

ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKO, CO MUSICIE WIEDZIEĆ ZANIM WYDEPILUJECIE MIEJSCA INTYMNE

Niektórzy specjaliści zalecają unikania ciasnych ubrań. Zmniejszenie tarcia między skórą a materiałem powinno pomóc w rozwiązaniu problemu.