Każda z nas choć raz była w tej dramatycznej sytuacji. Kiedy pojawia się pryszcz, zwłaszcza przed ważnymi dla nas wydarzeniami, panikujemy. Do tego robimy rzeczy, które jeszcze bardziej pogarszają sytuację. Pierwsza zasada brzmi: nie dotykać. Czy ktoś umie tego dokonać? W tym artykule znajdziecie kilka wskazówek, które pomogą Wam rozprawić się z pryszczem bez niechcianych infekcji i nieestetycznych strupów.

ZAMROŹ GO

Ciepłe kompresy i para wodna działają tylko wtedy, kiedy stosowane są regularnie i przed dłuższy czas. Mają wspaniałe działanie „antyzaskórnikowe”. Jeśli zauważysz na swojej twarzy pryszcza, daj jej odpocząć. Owiń kostkę lodu w ściereczkę i przytrzymuj ją w miejscu budującego się pryszcza. Zimno obkurcza naczynia krwionośne, co minimalizuje zaczerwienienia i pomaga zmniejszyć obrzęk oraz stan zapalny. Aloes i olejek z drzewa herbacianego działają przeciwzapalnie i mogą zredukować zaczerwienienia. Wykorzystaj ich działanie!

ZOBACZ TEŻ: TA NASTOLATKA WYLECZYŁA TRĄDZIK, UŻYWAJĄC ROŚLINY, KTÓRĄ WYHODOWAŁA W DOMU!

WYKONAJ MAKIJAŻ PRZECIWTRĄDZIKOWY

Jeśli musisz opuścić dom, wykonaj makijaż kosmetykami przeciwtrądzikowymi. Będzie nie tylko pokrywać niechcianego pryszcza, ale i uspokoi stan zapalny. Substancje, które pochłoną nadmiar ropy to przede wszystkim siarka i glina. Zastosuj krem CC, zielony pigment zneutralizuje zaczerwienienie. W dobie kryzysu pamiętaj o regularnym czyszczeniu pędzli oraz innych narzędzi do wykonywania makijażu.

NIE IDŹ NA ŁATWIZNĘ

To oczywiste, że każda część Twojego ciała błaga o natychmiastowe wyeliminowanie niechcianego gościa. Zachowaj cierpliwość. Przedawkowanie kremów przeciwtrądzikowych i trików kosmetycznych, może jeszcze bardziej pogorszyć sytuację. Podrażniając skórę, możesz doprowadzić do infekcji. Delikatnie oczyszczaj i nawilżaj jak zwykle. Stosuj jeden kosmetyk miejscowy rano i wieczorem. Jakich składników powinnaś szukać?

ZOBACZ TEŻ: CO JEST LEPSZE DLA SKÓRY PODATNEJ NA TRĄDZIK? KREM BB CZY CC?

Kwas salicylowy penetruje pory i działa przeciwzapalnie. Siarka pochłania i rozkłada olej, a dodatkowo ma właściwości antybakteryjne. Nadtlenek benzoilu atakuje bakterie powodujące trądzik. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, stosuj go rozważnie.

Podzielcie się z nami swoimi sposobami!