Łącz przyjemne z pożytecznym

Wcale nie musisz zmuszać się do ćwiczeń na siłowni, jeśli tego nie lubisz. Wybierz swoją ulubioną formę aktywności fizycznej: jogging, jazda na rowerze, rolki, taniec a może tai-chi lub boks? Robiąc to, co cię interesuje szybciej osiągniesz cel.

W grupie raźniej

Namów koleżankę lub siostrę, żeby razem z tobą zapisała się do klubu fitness lub na siłownię. Ustalcie, że będziecie się nawzajem motywować do regularnych ćwiczeń. Wiedząc, że dałaś komuś słowo, trudniej będzie ci wykręcić się od treningów.

Unikaj monotonii

Sprawdź, co najlepiej działa na twoje samopoczucie i wybieraj rożne formy aktywności fizycznej. Spróbuj nowych sportów – da ci to zastrzyk energii. Niech ruch stanie się dla ciebie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Stawiaj sobie realne cele

Bądź świadoma swoich możliwości. Nie trenuj ponad siły, bo szybko zniechęcisz się do ćwiczeń. Nie poddawaj się, jeśli od razu nie zauważysz zmian, na efekty trzeba zawsze trochę poczekać. Konsekwentnie pracuj na swój sukces.

Pozwalaj sobie na małe przyjemności

Zachowaj zdrowy rozsądek. Przestrzegaj zasad, ale nie wpadaj w panikę, jeśli czasem je złamiesz. Rozpieszczaj swoje ciało. Po treningu wybierz się na masaż lub do sauny. Zafunduj sobie aromatyczną, relaksującą kąpiel.

Stwórz swój własny smukły obraz

Wyobraź sobie jak będziesz wyglądać i czuć się po zrzuceniu zbędnych kilogramów. Jak będą reagować na ciebie znajomi, co zmieni się w twoim życiu? Napisz, co lubisz w swoim ciele, a co chciałabyś zmienić. To działa niezwykle motywująco!

A jakie są Wasze sposoby na skuteczną motywację?